Youradio

Menu

Mrkni na dárkové karty Youradia Premium

 
 
Datum narození 7. 12. 1972
Věk 44 let
Místo narození Bratislava, Slovensko
Web umělce dararolins.cz
 

Starší ročníky znají především Darinku Rolinsovou, která zpívá v princeznovských šatičkách v televizi. Ti mladší poslouchají taneční desky Dary Rolins.

Narodila se 7. prosince 1972 a na televizní obrazovcese objevila  už jako čtyřletá. Když bylo bratislavské rodačce deset let, absolvovala první koncertní turné a natočila první film Zázračný autobus. V roce 1983 vydala první sólovou desku, díky níž se stala nejprodávanější zpěvačkou v Československu. V Praze vystudovala hudební konzervatoř.

Ve 12 letech nazpívala s Karlem Gottem slavný duet Zvonky štěstí, kterého se prodalo přes 200 tisíc kopií a který dobýval hitparády i v Rakousku, Německu, SSSR a Švýcarsku. Roztomilou holčičku tehdy zbožňovalo celé Československo, pravidelně natáčela desky a umisťovala se na čím dál vyšší pozici v anketě Zlatý slavík.

V devadesátých letech spolupracovala s legendární černošskou skupinou Kool & The Gang na albu Unite a začala se pohybovat v zahraničním showbyznysu. Své album What You See Is What You Get,  vydané roku 1996 mnichovskou BMG, nazpívala v angličtině a považuje ho za start nové kariéry Dary Rolins.

Na konci 90. let byla Dara součástí formace Sexy Dancers, která získala tři ocenění české Grammy. Moderovala české i slovenské televizní pořady, na svých dalších deskách spolupracovala s různými DJ´s, absolvovala klubová turné, přijala nabídku zasednout v porotě soutěže Česko Slovenská SuperStar, stala se spoluzakladatelkou proslulého klubu Duplex. Na albu D1 se podílela i jako skladatelka a textařka a v rámci její propagace vyjela ve spolupráci s firmou AVON na velké charitativní turné na podporu boje proti rakovině prsu. V roce 2008 vydala další album D2 a její song Slowly zremixovaný MJ Coleem se několik týdnů držel na předních příčkách hitparády britské stanice BBC.

V roce 2011 se Dara chystá na turné s Danem Bártou, společně připomenou písničky z dob Sexy Dancers. Dara také točí novou desku, jíž produkuje kapela Kosheen.  

Dara má dceru Lauru, jejímž otcem je Matěj Homola z kapely Wohnout.

Podobní interpreti

Diskografie

Album Chcem Znamenie - Single

Chcem Znamenie - Single

Rok vydání: 2015 Songů: 1 Vydavatelství: EMI
 
Album More - Single

More - Single

Rok vydání: 2014 Songů: 1 Vydavatelství: Dara Rolins
 
Album Ver Mi - Single

Ver Mi - Single

Rok vydání: 2013 Songů: 1 Vydavatelství: -undefined-
 
Album Stereo

Stereo

Rok vydání: 2011 Songů: 1 Vydavatelství: -undefined-
 
Album Šťastné a Veselé

Šťastné a Veselé

Rok vydání: 2009 Songů: 1 Vydavatelství: Universal
 
Album HITY Z českých Filmů A Pohádek

HITY Z českých Filmů A Pohádek

Rok vydání: 2007 Songů: 1 Vydavatelství: Popron
 

Whoops, něco se stalo špatně

Omlouváme se, ale něco se porouchalo. Prosím obnovte okno prohlížeče.

Obnovit okno