Youradio

Menu

Mrkni na dárkové karty Youradia Premium

 
 
Rok založení 1996
Doba existence 21 let
Místo vzniku Nový Jičín
Web skupiny bandzone.cz/hc3
 
Žánr Nu-metal, Rock
Líbí se 1x
Přehrát náladu "H3c"

Málokdo ví o zmařených nadějích tolik, jako rockoví HC3 z Novojičínska. Měli možnost prorazit za oceánem, jenže smlouva s americkou Sony Music jim nakonec kvůli spolupráci s menším chicagským labelem prokouzla mezi prsty. Kapela přesto na zahraničí nezanevřela a v USA se snaží aspoň pravidelně koncertovat. Tady v Česku se však zacyklila na jednom místě a ani po letech se jí nedaří prorazit. Škoda, pánové mají totiž čich na řízné melodie. 

První projekt, se kterým na sebe kapela upozornila, byla deska And What About Your Life. Ačkoliv ji muzikanti úplně nedotahli, byla z ní cítit snaha o moderní zvuk. Největší hit se však zrodil až o rok později. Skladba Inside lahodila dokonce i uším producenta Korn či Limp Bizkit, jenž mohl schopným muzikantům ukázat cestu ke hvězdám. Štěstí se ale od kapely dvrátilo a se smlouvy sešlo.

Neúspěch však H3C neodradil a kapela se pustila do nahrávání další studiovky Prelude to Fascination. Deska vznikala v Americe, přímo v domácím studiu, které si HC3 ve vlastním domě vybudovali. Díky domácímu studiu nemusela kapela nijak spěchat. Trpělivost se vyplatila a v Americe vzniklo progresivní album, asi neklidnější nahrávka z diskografie.

Odpůrci HC3 nemohou většinou překousnout Čegyho angličtinu s nesmazatelným českým přízvukem. Nejnovější počin, optimisticky nazvaný 12 Songs About Love, Faith and Freedom, by mohl jejich rýpání utnout. Zmiňovaný Čegy totiž pověsil kytaru na hřebík a soustředí se pouze na mikrofon. Absenci zpěvákovy kytary vyřešili rockeři přijmutím čtvrtého člena. Ten oprášil tvrdší rock’n’rollový sound, což slibuje dobrý zážitek z dalších koncertů.

Podobní interpreti

Diskografie

Album Nejlepší Mladé Kapely

Nejlepší Mladé Kapely

Rok vydání: 2007 Songů: 1 Vydavatelství:
 

Whoops, něco se stalo špatně

Omlouváme se, ale něco se porouchalo. Prosím obnovte okno prohlížeče.

Obnovit okno