Youradio

Menu

Mrkni na dárkové karty Youradia Premium

 
 
artists_year_creation 2010
Doba existence 07 let
Místo vzniku Praha, Česká republika
 

Že Holden Caulfield neslyšíte poprvé? J. D. Salinger by byl určitě poctěn, že si vybavíte jméno jeho hrdiny z románu Kdo chytá v žitě. Literaturu však nyní nechme stranou, tady jde o kytary. Přestože trojice Holden Caulfield letos vydává již druhé EP Inflate the Balloons, její název fanouškům české klubové scény ještě nic moc neříká. Zdá se ale, že nám tu roste talent.

Nejstaršímu členovi pražské trojice Holden Caulfield  je jen devatenáct, přesto už si kapela dokázala vytvořit cíl: rock’n’roll nesmí zemřít!

Do syrového kytarového stylu hoší přimítali i elektro zvuky ála osmdesátá léta a jejich skladby navíc nezní tak „rozjuchaně“ jako od řady začínajících indies’. Bezhlavost stranou; zdá se, že každá melodie byla pečlivě promyšlená. O rozvážnosti v muzice by ostatně mohl zpěvák Martyn Starý vyprávět. Jeo kytaru totiž můžete slyšet v temně znějících Luno

"Od doby naší prvotiny jsme se hodně naučili", prohlašují hrdě Martyn, Tim a Jiří. „Proto jsme se zase zavřeli do studia, abychom nahráli nové věci, které zachytí, v jakém stádiu se kapela nachází,“ dodává frontman Martyn. O jejich potenciálu jsou zjevně přesvědčeni i producenti Boris Carloff  (Sunshine, A Banquet) s Lukášem Chromkem (Airfare), kteří si nové „ípíčko“ vzali na starost.

Holden Caulfield nasadili koncem ledna 2012 singl Merry Christmas Pauline. Ačkoliv už je dávno po Vánocích, píseň by měla zaznít na slavnostním křtu 3. února v pražském Rock Café.   

Podobní interpreti

Diskografie

Album Hopetown

Hopetown

Rok vydání: 2014 Songů: 11 Vydavatelství: Indies Scope Records
 
Album Inflate The Balloons

Inflate The Balloons

Rok vydání: 2011 Songů: 6 Vydavatelství: Holden Caulfield
 
Album Sixteen And Pregnant

Sixteen And Pregnant

Rok vydání: 2010 Songů: 4 Vydavatelství: Holden Caulfield
 

Whoops, něco se stalo špatně

Omlouváme se, ale něco se porouchalo. Prosím obnovte okno prohlížeče.

Obnovit okno