Youradio

Menu

Mrkni na dárkové karty Youradia Premium

 
 
Rok založení 2003
Doba existence 14 let
Místo vzniku Hradec Králové, Česká republika
Web skupiny www.kadve.eu
 
Žánr Rock
Líbí se 0x
Přehrát náladu "K2"

Znají se od puberty, hrají spolu v hudebce a všechny hodlají své životy zasvětit muzice. Boří mýty o tom, že tvrdou muziku umějí jen chlapi, ale zároveň si v tvorbě dokázaly udržet ženství. Horolezkyně ze skupiny K2 Klára, Míša a Monika tu největší horu ale teprve ještě musí pokořit.

Kolik znáte ryze dívčích kapel? Celkem dost. Dobrá, kolik znáte ryze dívčích českých kapel? Počet se zužuje. A kolik z nich navíc zpívá česky? To by šlo spočítat na prstech jedné ruky. Pokud holky z K2 neusnou na vavřínech, mají velkou výhodu v tom, že si je každý snadno zapamatuje. Zároveň svým dívčím rockem plní mezeru v trhu, protože ne všechny náctileté slečny chtějí poslouchat Rihannu a třeba sem tam dají přednost kytarám.

Ká dvojky na počátku přehrávaly covery svých oblíbených interpretů a když začínaly, jejich bubenice neuměla pořádně bubnovat a cvičila doma slepenými špejlemi na kyblík. Možná, že na vás z trojice dýchá lokální amaterismus, pozitivní reakce od fanoušků na jejich koncerty ale hovoří za vše. Dívky už se navíc se svým bigbeatem stačily podívat i do okolních zemí, kde se úspěšně zúčastnily řady pěveckých či autorských soutěží. 

Instrumentálně jsou na tom dnes velice dobře; bok po boku fungují už sedmým rokem, takže se stačily vyhrát a vlastně i sehrát. Jejich songy mají drajv a zkrátka jim to "sype“. Texty míří na cílovou skupinu starších mladistvých, takže se leckterým rýmům budou jednou samy nejspíš smát.

K2 vydaly v roce 2012 desku Odejdeš, na níž definitivně zahodily anglickou stylizaci a prezentují se jako dračice s nohama na zemi. Těžko říct, zdali to v osmnácti vůbec jde, hlavní je tady ale potenciál a odvaha jít s kůží na trh.

Jediným škraloupem tak snad zůstává akorát Klářin zpěv. Jasnou barvu hlasu si teprve hledá, ale měla by se snažit vyzpívat, aby neskončila ve škatulce „tuctovek“.

I přesto se rockerky z K2 zdají být příjemně střelené a mají skvělé nápady na riffy. A právě to je na nich tak sympatické.

Podobní interpreti

Diskografie

Whoops, něco se stalo špatně

Omlouváme se, ale něco se porouchalo. Prosím obnovte okno prohlížeče.

Obnovit okno