Youradio

Menu

Mrkni na dárkové karty Youradia Premium

 
 
artists_year_creation 2005
Doba existence 12 let
Místo vzniku Londýn, Velká Británie
 

Za čtyři roky existence Klaxons vydali úspěšné debutové album Myth of the Near Future (2007), koncertovali na řadě prestižních festivalů (včetně českého Planet festivalu v Táboře), posbírali několik hudebních cen a kolegové z Van She nebo Crystal Castles se postarali o remixy jejich skladeb.
Londýnská parta vznikla v roce 2005, zakládajícími členy byli zpěvák Jamie Reynolds, klávesista James Righton a kytarista Simon Taylor-Davis. Jamie přitom do skupiny šel kvůli malé lsti: Simon mu řekl, že má kapelu plnou pěkných holek a shání frontmana. Od roku 2007 je oficiálním členem také bubeník Steffan Halperin. Do podvědomí hudebních fanoušků se Klaxons dostali singlem Gravity's Rainbow (2006). Následovaly další hitovky jako Atlantis to Interzone (2006) nebo Magick (2006). Ještě před vydáním debutového CD se na trhu objevilo EP Xan Valleys (2006). Album Myth of the Near Future klukům vyneslo řadu cen, mimo jiné Merkury Prize, což je cena za nejlepší britské a irské album roku, spojená s odměnou 20 tisíc liber.
Původně měli Klaxons hrát rock, potom ale kytarové prvky namíchali s elektronikou a tanečním diskem, čímž de facto vymysleli nový žánr, jemuž se říká new rave. Zároveň figurují jako hlavní průkopníci. „Přišlo nám jako dobrý vtip vynalézt vlastní styl a stát se jeho lídry. A přesně to se i stalo,“ komentuje to Simon Taylor-Davis.

 

       

Podobní interpreti

Diskografie

Album Love Frequency

Love Frequency

Rok vydání: 2014 Songů: 11 Vydavatelství: Polydor
 
Album Surfing The Void

Surfing The Void

Rok vydání: 2010 Songů: 10 Vydavatelství: Universal Music
 

Whoops, něco se stalo špatně

Omlouváme se, ale něco se porouchalo. Prosím obnovte okno prohlížeče.

Obnovit okno