Youradio

Menu

Mrkni na dárkové karty Youradia Premium

 
 
artists_year_creation 2011
Doba existence 06 let
Místo vzniku Čáslav, Česká republika
 
Žánr Pop
Líbí se 0x
Přehrát náladu "Nanosféra"

Seznamte se s nejskloňovanějším jménem současnosti v kategorii nadějné mladé kapely: Nanosférou. Čáslavský popík se zrodil na pozůstatcích kapely Emoce a svůj první koncert odehrála kapela po boku Tleskače teprve před dvěma lety. Přestože v současné sestavě nehraje Nanosféra dlouho, vytasila se s vlastním materiálem.

Pětici vede rudovlasá zpěvačka Žaneta Vargová. Čeští Paramore? Kdepak, písničky Nanosféry mají o dost menší rockový ráz - ostatně oni sami se charakterizují jako elektro-pop. Neštítí se ale ani delších kytarových sól a ani smyčcových podkladů. Pánové prominou, ale je to právě frontmanka, na které celá skupina stojí i padá. Její příjemně dívčí, až dětský hlásek lahodí uchu, skvěle funguje s doprovodnými mužskými hlasy a navíc příjemně kontrastuje s říznějším zvukem kytar.

V Nanosféře se snoubí melodičnost Lucie a experimentátorství Lenky Dusilové. Stačí přikořenit moderním zvukem a máme tady zajímavou všehochuť. I tak mají skladby začínajících muzikantů koncept a vyhýbají se mladické nerozvážnosti.

Pokud byste si ihned chtěli desku tohohle „objevu“ koupit, máte zatím smůlu. Na debutovou skladbu Nanosféry se prozatím čeká. Čekání si můžete zkrátit několika skladbami na jejich bandzone profilu, které s největší pravděpodobností přijdou i na album. K písním Souhvězdí samoty a Zimní večery vznikly poměrně jednoduché klipy, které odpovídají kvalitě začínající skupin.

Texty má údajně na svědomí jeden ze zpěváků Tomáš Richter. A právě ony jsou bolavá noha, díky níž Nanosféra trochu pokulhává. „Pár kapek do žíly a hodně vostrej kraj, spuštěný diáky co slova rozplejtaj“ není něco, co by „Žábě“ Žanetě šlo přirozeně do pusy tak, aby to neznělo trapně.

Jsou řeči o Nanosféře pravdivé, nebo se jí vůbec nepodaří vyhrabat z garáže? To teď můžete posoudit sami. Kapela se totiž nyní soustředí na živá vystoupení a objíždí republiku. O jejich talentu se může přesvědčit ještě Ostrava, Příbram, Čáslav a další.

Podobní interpreti

Diskografie

Whoops, něco se stalo špatně

Omlouváme se, ale něco se porouchalo. Prosím obnovte okno prohlížeče.

Obnovit okno