Youradio

Menu

Mrkni na dárkové karty Youradia Premium

 
 
Rok založení 2011
Doba existence 06 let
Místo vzniku Čáslav, Česká republika
Web skupiny bandzone.cz/nanosfera
 
Žánr Pop
Líbí se 0x
Přehrát náladu "Nanosféra"

Seznamte se s nejskloňovanějším jménem současnosti v kategorii nadějné mladé kapely: Nanosférou. Čáslavský popík se zrodil na pozůstatcích kapely Emoce a svůj první koncert odehrál po boku Tleskače teprve v roce 2011. Přestože v současné sestavě nefunguje Nanosféra dlouho, vytasila se s vlastním materiálem. Zaslechnete v něm melodičnost Lucie, experimenty Lenky Dusilové i moderní zvuk, skladby mají na začínající kapelu velmi slušný koncept.

Pětici vede rudovlasá zpěvačka Žaneta Vargová (čeští Paramore? Kdepak, písničky Nanosféry nemají tak rockový ráz, ostatně sama kapela se charakterizuje jako elektro-pop), a je to právě frontmanka, se kterou celá skupina stojí i padá. Její příjemně dívčí až dětský hlásek lahodí uchu, skvěle funguje s doprovodnými mužskými hlasy a navíc příjemně kontrastuje s ostrými kytarami.

http://www.youtube.com/watch?v=UcL_DPVHlAE

Sympatický je i fakt, že kapela zpívá česky, a to přesto, že texty člena kapely Tomáše Richtera (Pár kapek do žíly a hodně vostrej kraj, spuštěný diáky co slova rozplejtaj) nejsou pokaždé z nejpovedenějších.

Na první desku Nanosféra prozatím čeká, čas do vydání alba si ovšem můžete zkrátit několika skladbami na bandzone profilu, které s největší pravděpodobností přijdou i na CD.

Podobní interpreti

Diskografie

Whoops, něco se stalo špatně

Omlouváme se, ale něco se porouchalo. Prosím obnovte okno prohlížeče.

Obnovit okno