Youradio

Menu

Mrkni na dárkové karty Youradia Premium

 
 
Rok založení 1981
Doba existence 36 let
Místo vzniku Londýn, Velká Británie
Web skupiny www.petshopboys.co.uk
 

Britské elektropopové duo Pet Shop Boys tvoří klávesák Chris Lowe (nar. 1959) a zpěvák, klávesák a občasný kytarista Neil Tennant (nar. 1954). Tihle dva chlápci se poprvé potkali v roce 1981 v obchodě s elektronikou na londýnské Kings Road. Dali se do řeči a zjistili, že oba baví elektronická hudba, a tak spolu zkusili napsat pár písniček. Nejprve se jmenovali West End, k současnému jménu Pet Shop Boys je inspirovali kamarádi, kteří pracovali v obchodě s mazlíčky.

První singl dvojice se jmenoval West End Girls a vyšel v roce 1984, ale neuspěl. Nahrávací společnost proto tlačila chlapce, aby udělali novou písničku, ti se ale nedali a přesvědčili firmu, že West End Girls je silná píseň, která má šanci. Znovu ji proto zmixovali, nahráli - a co se nestalo: West End Girls se v roce 1986 vyšplhala na vrchol britské hitparády. Od té doby patří Pet Shop Boys do širší elektropové špičky, kdo by neznal další hitparádové jedničky jako It´s a Sin, Heart, Always On My Mind a Go West. Zajímavostí je, že téměř všechny singly kapely, které kdy vyšly (bylo jich přes 40), se dostaly do první dvacítky britské hitparády.

Pet Shop Boys vydali deset řadových alb a LP, k tomu nespočet výběrů, remixových desek a alb s dalšími skladbami - s drážďanskými symfoniky spolupracovali například na kompozici Křižník Potěmkin (Battleship Potemkin) a složili hudbu k muzikálu Closer To Heaven, který byl uveden v Londýně. Skladbu napsali i pro Tinu Turnerči Kylie Minogue, remixovali pak například Blur či Rammstein.

Podobní interpreti

Diskografie

Album Super

Super

Rok vydání: 2016 Songů: 1 Vydavatelství: -undefined-
 
Album Electric

Electric

Rok vydání: 2013 Songů: 9 Vydavatelství: Kobalt
 
Album Together

Together

Rok vydání: 2010 Songů: 8 Vydavatelství: Warner Music
 
Album Release

Release

Rok vydání: 2002 Songů: 9 Vydavatelství: Parlophone
 
Album Behaviour

Behaviour

Rok vydání: 2001 Songů: 21 Vydavatelství: Parlophone
 
Album Bilingual

Bilingual

Rok vydání: 1996 Songů: 1 Vydavatelství: Parlophone
 
Album Very

Very

Rok vydání: 1993 Songů: 11 Vydavatelství: Parlophone
 
Album Actually

Actually

Rok vydání: 1987 Songů: 8 Vydavatelství: Parlophone
 

Whoops, něco se stalo špatně

Omlouváme se, ale něco se porouchalo. Prosím obnovte okno prohlížeče.

Obnovit okno