Youradio

Menu

Mrkni na dárkové karty Youradia Premium

 
 
Datum narození 12. 3. 1979
Věk 38 let
Místo narození Londýn, Anglie
Web umělce albionrooms.com/
 

Peter Doherty, donedávna vystupující pod méně formální variantou Pete Doherty, proslul nejen kvalitně dělanou muzikou, ale hlavně skandály, které ho provází na každém kroku. Tenhle anglický bouřlivák propadl alkoholu a tvrdým drogám, kvůli závislosti několikrát skončil v léčebně i ve vězení. Od roku 2005 plnil bulvární plátky společně s topmodelkou Kate Mossovou – rovněž ona podlehla kouzlu drog.

Média vytrvale zveřejňovala fotografie zfetovaného páru, informovala o rozchodu a opětovných návratech, spekulovala o sňatku. Faktem je, že Pete pro Kate natočil píseň s vyznáním, kterou umístil na Youtube. Bývalí milenci zároveň nazpívali duet La Belle et la Bête – ten se objevil na debutovém albu Dohertyho kapely Babyshambles. Mossová zase Petera přivedla k modelingu, oba se stali tváří podzimní kampaně Roberta Cavalliho 2007. Už dříve ale Pete fascinoval řadu módních návrhářů a díky neotřelému stylu oblékání fungoval jako jejich inspirace (namátkou pro Diora).

Pete Doherty pochází z vojenské rodiny. Otec působil jako důstojník v britské armádě, Pete se tedy často stěhoval. Matka je zdravotní sestra. Ve škole Pete vynikal výbornými známkami, psal také poezii. Poté, co se usadil v Londýně, zkoušel na univerzitě studovat anglickou literaturu a nějakou dobu pracoval jako hrobník.

Se svým kamarádem Carlem Baratem založil v devadesátých letech kapelu The Libertines, která na hudební scéně zabodovala debutovým albem Up the Bracket (2002), v roce 2004 se ale rozpadla, právě kvůli drogové závislosti Dohertyho. Pete se na Carla naštval (byl to Carl, kdo prosadil vyloučení Dohertyho ze skupiny) a natruc založil vlastní kapelu Babyshambles, se kterou vystupuje dodnes. Mimo to v březnu 2009 vydal sólovku Grace/Wastelands, oceněnou kritiky i fanoušky. Píseň A Little Death Around The Eyes přitom napsal s Carlem Baratem, což svědčí o snaze obnovit The Libertines.

Třicetiletý Pete je také otcem: se zpěvačkou Lisou Moorish má syna Astila.

Podobní interpreti

Diskografie

Album Grace/Wastelands

Grace/Wastelands

Rok vydání: 2009 Songů: 12 Vydavatelství: Astralwerks
 

Whoops, něco se stalo špatně

Omlouváme se, ale něco se porouchalo. Prosím obnovte okno prohlížeče.

Obnovit okno