Youradio

Menu

Mrkni na dárkové karty Youradia Premium

Peter Pan Complex

  Zpětná vazba na Youradio
 
 
artists_year_creation 2007
Doba existence 10 let
Místo vzniku Praha, Česká republika
 

Počátky kapely Peter Pan Complex se datují kolem léta 2007, kdy Jordan Haj (zpěv, kytara) a Givinar Kříž (sólová kytara, klavír) vytvořili akustický projekt Fateful Revolution. V té době žil stávající frontman Peter Pan Complex v Izraeli, což výrazně poznamenalo jak tvorbu Fateful Revolution, tak i současný zvuk Peter Pan Complex.

Givinar odrážel vliv klasického rocku, atmosferické plochy a zvuk zefektovaných kytar přelomu 20. století. Oproti tomu Jordan reprezentoval novou izraelskou vlnu alternativních a experimentálních forem, pohybující se na hranici cynické společenské kritiky a poetického písničkářství.

Po několika sólových vystoupeních se poněkud nedotažený projekt Fateful Revolution vyvinul do kapely klasické podoby. Příchod Oskara Pilaře (bicí) a Ondřeje Koleniče (baskytara) přinesl nové tvůrčí postupy a výrazně pozměnil klima kapely.

V září 2010 střídá Ondreje Jakub Chaba (ex Fake Tapes), který nevyužívá baskytaru jen jako doprovodný nástroj a vnáší do hudby spoustu nových zvukových i melodických prvků.

Podobní interpreti

Diskografie

Album SOS - Single

SOS - Single

Rok vydání: 2015 Songů: 1 Vydavatelství: Warner Music
 
Album Unholy

Unholy

Rok vydání: 2012 Songů: 5 Vydavatelství: Vlastní náklad
 

Whoops, něco se stalo špatně

Omlouváme se, ale něco se porouchalo. Prosím obnovte okno prohlížeče.

Obnovit okno