Youradio

Menu

Mrkni na dárkové karty Youradia Premium

 
 
Místo vzniku Praha, Tábor, Česká republika
 
Žánr Alternative, Rock, Folk, Country
Líbí se 73x
Přehrát náladu "Please The Trees"
Nej skladba "In The New Light"

Pražsko-táborská skupina Please The Trees kytaristy a textaře Václava Havelky alias SelfBrushe není na české klubové scéně žádnou začátečnicí. Koncem dubna 2010 pokřtila na povedeném koncertě v nabité Malostranské besedě druhé album Inlakesh (v řečí Mayů "ty jsi mé druhé já") a jen několik týdnů před tím absolvovala turné po amerických klubech (deník si přečtěte tady). I proto jsme se rozhodli, že tuhle na české poměry netradiční kapelu zařadíme do našeho Fokusu. Třeba si ji oblíbíte i vy.

Anglicky otextovaná hudba kapely Please The Trees, která už od svých počátků docela sympaticky zdůrazňuje, že by se ráda prosadila i před zahraničním publikem, by se mohla líbit těm, kteří mají rádi písničkářství v kombinaci s alternativním (indie) rockem a nádechem country.

Ve skladbách Václava Havelky je cítit vliv chicagských Wilco ("inlakeshský" duet s Veronikou Buriánkovou je svou atmosférou i komorním pojetím, které v nevelkých prostorách Malostranské besedy velmi hezky vyniklo, podobný společné skladbě You and I frontmana Wilca Jeffa Tweedyho a zpěvačky Feist - poslechněte si), ale i dalších zaoceánských indie rockových a folkrockových kapel a písničkářů.  

Na MySpace profilu v kolonce "vlivy" uvádí skupina zvuk, hluk, ticho, les, voda, moře, nebe, světlo a láska. Inspiraci souzněním mezi lidmi navzájem i mezi lidmi a přírodou zdůrazňuje Václav Havelka hlavně v souvislosti s druhým albem, které je v porovnání s debutem Lion Prayer (podívejte se na klip ke skladbě Wrong Along) na jednu stranu písničkovější, akustičtější a hloubavější, na druhé - možná trochu paradoxně - postavené na nekonkrétních zvucích a zvukových plochách.

.

Podobní interpreti

Diskografie

Album 7

7" Split S Hopací Koně

Rok vydání: 2013 Songů: 1 Vydavatelství: Yannick South
 
Album A Forest Affair

A Forest Affair

Rok vydání: 2012 Songů: 10 Vydavatelství: Starcastic
 
Album Inlakesh

Inlakesh

Rok vydání: 2010 Songů: 8 Vydavatelství: Vlastní náklad
 
Album Lion Prayer

Lion Prayer

Rok vydání: 2008 Songů: 9 Vydavatelství: Absent Hour Records
 

Whoops, něco se stalo špatně

Omlouváme se, ale něco se porouchalo. Prosím obnovte okno prohlížeče.

Obnovit okno