Youradio

Menu

Mrkni na dárkové karty Youradia Premium

Professor Leopard

  Zpětná vazba na Youradio
 
 
artists_year_creation 2011
Doba existence 06 let
Místo vzniku Brno, Česká republika
 
Žánr Pop, Rock, Indie
Líbí se 8x
Přehrát náladu "Professor Leopard"

Máte rádi Evu a Vaška? Brněnská pětice splní do puntíku vaše přání, protože se podle svých slov hudbou zmíněné dvojice inspiruje. Těžko říct, jak moc se nás Professor Leopard pokouší opít rohlíkem, jedno je ale jisté - tihle kluci mají do důchodcovského prozpěvování s klávesami rozhodně daleko.

Co za styl čekat od kapely, která kombinuje tři elektrické a jednu basovou kytaru? Samotní Leopardi se profilují jako indie-pop,  jejich debutové EP Burry Me With Mr. Werner pak zajímavě a zábavně kombinuje rockový zvuk, elektroniku i pop. Sama kapela ale na škatulkování kašle a neustálé srovnávání s britskými Blur radikálně odmítá.

Název Professor Leopard může odkazovat na řadu věcí. Oficiální verze ale vysvětluje, že jde o kombinaci profesorsky vážných vlastností s rozvernou nespoutaností leoparda. V aktuálním složení (Ondra, Honza, Lukáš, Jirka, David) existuje skupina necelý rok a půl, přesto už si vystavěla vlastní filozofii a vytyčila si nelehké cíle.

Jinými slovy, pánové mají, zdá se, odpověď na všechno: česká scéna je podle nich příliš strnulá a nikdo nemá chuť „dělat kroky do neznáma a posunout se dopředu“.  Nadšení Brňáci se snaží přimět Čechy, aby zase začali chodit za hudbou, a aby mladí posluchači víc přemýšleli o tom, co jim proudí do uší. Navíc by parta ráda přispěla k tomu, aby se hudba v Česku dostala na světovou úroveň. Ufff, nelehký úkol…

Professor Leopard nepodceňují ani texty. Na papír otisknou skoro všechno kromě politiky. „Politika je pomíjivá, naše texty ne. Snažíme se psát o tématech, která jsou věčná, o situacích, do kterých se skoro každý jednou, nebo víckrát za život, dostane,“ nechali se slyšet. 

Na zmíněné ípíčko si „profesoři“  hned přivlekli nemalého hosta – Emu BrabcovouLuno. Svůj repertoár chtějí nabídnout na ochutnávku i v zahraničí a na červen už plánují další nahrávku, musejí však najít náhradu za odcházejícího bubeníka.  Ani tentokrát však nepůjde o dlouhohrající desku, protože se Professor Leopard snaží zachytit současnost. Zakopat se na půl roku do studia prý není nic pro ně.

Podobní interpreti

Diskografie

Album Bury Bury Me With Mr. Werner

Bury Bury Me With Mr. Werner

Rok vydání: 2012 Songů: 1 Vydavatelství: Vlastní náklad
 
Album Bury Me With Mr. Werner

Bury Me With Mr. Werner

Rok vydání: 2012 Songů: 5 Vydavatelství: Vlastní náklad
 

Whoops, něco se stalo špatně

Omlouváme se, ale něco se porouchalo. Prosím obnovte okno prohlížeče.

Obnovit okno