Youradio

Menu

Mrkni na dárkové karty Youradia Premium

 
 
artists_year_creation 1995
Doba existence 22 let
Místo vzniku Los Angeles, USA
Web skupiny www.pcdmusic.com
 

Dívčí taneční skupina Pussycat Dolls vznikla roku 1995 původně pouze jako taneční revue vystupující v L.A. a v Las Vegas. Z původně muzikální frašky se v Americe stala taneční zábava balancující na hranici lechtivého stryptízu. Pod křídly choreografky Robin Antin se z taneční skupiny vyvinul americký fenomén, kterého se alespoň na jednu noc chtěly účastnit snad všechny všechny ženské celebrity. Z těch, které vystupovay s touto skupinou pod světlem reflektorů, jmenujme alespoň Christinu Aguileru, Pamelu Anderson, Kelly Osbourne, Britney Spears, Pink a obzvláště nesmíme zapomenout na Carmen Electru. Ta se v začátcích skupiny angažovala jako její leader a večerům v jejich rezidentním nočním klubu Viper Room (kde Pussycat Dolls vystupovaly mezi léty 1995 – 2001 také díky přízní tehdejšího majitele, herce Johnnyho Deppa) dodala lesk a nezbytný sex appeal.

Pussycat Dolls byly populární už tehdy, jejich sláva ale ještě dále rostla. Přišlo stěhování do většího a proslulejšího kalifornského klubu Roxy. Roku 2003 došlo k události, která značku Pussycat Dolls změnila nadobro. Robin Antin domluvila skupině smlouvu s hudební nahrávací společností A&M Records a z taneční skupiny se tímto stal rovněž hudební projekt. Došlo i k personálním změnám, takže členská základna se skládala z hlavní zpěvačky Nicoly Scherzinger, dále pak z Melody Thornton, Jessicy Sutta, Aschley Roberts, Kimberly Waytt a Carmit Bachar. Debutové album, které vyšlo pod názvem PCD roku 2005 a na kterém se producentsky podílel will.i.amBlack Eyed Peas spolu s Timbalandem, sklidilo ohromný úspěch: 5. místo v hitparádě desek Billboard, taneční hit Don΄t Cha nazpívaný s rapperem Bustou Rhymesem a konečně skladbu Stickwitu, která skupině vynesla nominaci na Grammy.

Po odchodu tanečnice Carmit Bachar v březnu roku 2008 skupina pokračovala jako kvintet a hned v tomto složení nahrála druhou studiovou desku Doll Domination. Album dalo rádiovým stanicím několik, nyní již celosvětových, hitů jako třeba When I Grow Up či I Hate This Part.

Krom nespočtu nadšených fanoušků skupině vzrůstající sláva přinesla také mnoho nesmiřitelných kritiků. Ti jí vytýkají především příliš zjevnou „nehudebnost“ drtivé většiny členek (téměř všechny vokály obstarává Scherzinger) a příliš lascivní tanec, který se ke všemu stále opakuje. Celosvětový úspech Pussycat Dolls ale říká spíše to, že lidi lascivní kočičky prostě baví.
21. února 2009 skupina nechyběla ani v Praze.  

 

Podobní interpreti

Diskografie

Album Doll Domination 2.0

Doll Domination 2.0

Rok vydání: 2009 Songů: 1 Vydavatelství: Universal Music
 
Album PCD

PCD

Rok vydání: 2008 Songů: 2 Vydavatelství: Universal Music
 
Album Doll Domination

Doll Domination

Rok vydání: 2008 Songů: 24 Vydavatelství: Universal Music
 

Whoops, něco se stalo špatně

Omlouváme se, ale něco se porouchalo. Prosím obnovte okno prohlížeče.

Obnovit okno