Youradio

Menu

Mrkni na dárkové karty Youradia Premium

 
 
artists_year_creation 2009
Doba existence 08 let
Místo vzniku Praha, Česká republika
 

Ray-Band: upřímný rock’n’roll bez kudrlinek

Hudba pětice Ray-Band je sice ještě v plenkách, přesto už nyní pevně zastávají přesvědčení, že „tmavé brýle a džíny k rock’n’rollu zkrátka patří!“ (což se ostatně odráží už v názvu jejich debutového alba Blues Jeans). A jak sami říkají, jejich písničky mají posluchače spíš pobavit, než něco zásadního řešit.

Jablko nepadá daleko od stromu – a proto tuhle partu vede Jonáš Ledecký, jehož slavnějšího otce nemusíme představovat. Ledecký mladší sice prohlásil, že práce na desce pro něj byla velká výzva a nikdy tak rozsáhlý projekt nedělal, to ale jeho týmu nezabránilo, aby debutové album nepojistil „velkými“ jmény. Bez nich jakoby to snad dnes už nebylo možné. Na Blue Jeans tak pomáhal britský baskytarista Dave Mendez a americký muzikálový režisér Robert Johanson, který dohlížel na jazykovou stránku hudebních textů.

Nejmladší člen kapely už si může beztrestně objednat na baru alkohol, ten nejstarší už tak nejspíš činí dva roky. Jak je vidět, Ray-Band sestává z mladých muzikantů. Lídr se přesto netají svými sympatiemi ke starší rockové„gardě“ minulého století. Vliv Rolling Stones, Led Zeppelin nebo Aerosmith je na Blue Jeans tak patrný, že se se vkusem zpěváka nejspíš ztotožňuje i zbytek kapely.  

Jak tedy Pražáci znějí? Opravdu jednoduše. Nečekejte žádné složité přechody, ani zbytečné hlasové excesy. Stačí se zaposlouchat do vtipných lyrics, které sice občas odkazují na věk interpretů, Ray-Band se přesto vyhnul primitivní textařské fázi „ou bejby“. Sem tam zazní příjemně kvílivé kytarové sólíčko…zkrátka starý dobrý rock’n’roll, který si nehraje na víc, než je.

Skupina zatím působí jako parta kluků, kteří si chtějí zahrát a nekrmí publikum řečmi o své světovosti. I tak ale Ray-Band neplánují sedět ve zkušebně a hrát si pro sebe. Slibují hodně klubových koncertů, dokonce plánují také živá vystoupení na letních festivalech. Aby publikum nestálo pod pódiem jak zařezané, formace nabízí některé songy prostřednictvím svých profilů na Facebooku, Youtube nebo SoundClouds. Vyzkoušejte je i vy.   

Podobní interpreti

Diskografie

Album Blues Jeans

Blues Jeans

Rok vydání: 2012 Songů: 1 Vydavatelství: Ice Music
 

Whoops, něco se stalo špatně

Omlouváme se, ale něco se porouchalo. Prosím obnovte okno prohlížeče.

Obnovit okno