Youradio

Menu

Mrkni na dárkové karty Youradia Premium

 
 
Datum narození 0001
Věk 2016 let
Místo narození Kroměříž
 
Žánr Hip Hop
Líbí se 0x
Přehrát náladu "Rytmus"

Patrik Vrbovský se na slovenské hiphopové scéně pohybuje už od roku 1992. Začínal jako tanečník breaku se skupinou X-Boyz. Rapovat zkoušel nejdřív anglicky, ale nakonec zvládl slovenštinu a už v začátcích se dokázal prosadit ve freestylu. V roce 1994 dokonce vyhrál, tenkrát ještě pod přezdívkou Pa3k Metamorfolord, soutěž Bitka slov. Upozornil na sebe také na kompilaci projektu Zvuk ulice a poté spolupracoval na známých projektech Názov stavby a Trosky.

Kontrafakt
V roce 2001 se dal dohromady s DJem Anešem a rapperem Egem – působili pod názvem Déjavú, později Kontrafakt. Díky debutovému CD E.R.A. patřil Kontrafakt  mezi nejprodávanější interprety na Slovensku. V roce 2007 následovala další deska Kontrafaktu Bozk na rozlúčku. Krátce po prvním videoklipu Dává mi získal Rytmus druhé místo v soutěži Austrian Beatbox Battle Championship. Má také svoje vydavatelství Tvoj tatko records, jehož prostřednictvím si v roce 2006 vydal sólové album Bengoro.

Další spolupráce a filmařské ambice
Tento úspěšný rapper spolupracoval mimo jiné s kapelou Kmeťo Band nebo Darinou Rolins. Nedávno také otevřel obchod s oblečením a chystá se natočit první slovenský horor Fabrika smrti: mladá krev. Ve filmu si zahraje policejního vyšetřovatele. Kritika mu někdy vyčítá časté používání vulgarismů. Rapper namítá, že mu nepřirozené připadá spíše násilné používání spisovné slovenštiny v televizních seriálech.

Podobní interpreti

Diskografie

Whoops, něco se stalo špatně

Omlouváme se, ale něco se porouchalo. Prosím obnovte okno prohlížeče.

Obnovit okno