Youradio

Menu

Mrkni na dárkové karty Youradia Premium

The Savage Nomads

  Zpětná vazba na Youradio
 
 
Místo vzniku Londýn, Anglie
 
Žánr Indie, Pop
Líbí se 0x
Přehrát náladu "The Savage Nomads"

Londýnská indie popová kapela The Savage Nomads přichází s novým singlem Jaded Edges.

Po 9 měsících od EP Tension in Middle (označené Tomem Robinsonem z BBC radio 6 za “nejlepší nahrávku roku”) přichází kapela s novým materiálem a novým obsazením. Během tohoto období kapela dala dohromady vice jak 25 nových písní z nichž vybrala 3, které se rozhodla natočit v londýnských Café studios společně s Cherifem Hashizume (Coldplay, Jon Hopkins, Brian Eno). První singl vychází v polovině září a další budou následovat. Samotné singly doplní také videoklipy a britské turné.

The Savage Nomads nejsou neznámé jméno na londýnské scéně. Mají za sebou album Coloured Cuttler (2011), které natočili ve známých Waterloo studios společně s Bobem Earlandem (Wiley, Speech Debelle) a Mikem Crosseym (Arctic Monkeys, Foals). Album bylo velmi dobře přijato kritikou – album roku na blogu Loudhorizon, NME radar označil nahrávku za “dokonalé spojení vlivů At The Drive-In a The Libertines”, Artrocker magazine napsal ve své recenzi – “jedná se bezpochyby o nejlepší debutové album britské skupiny tohoto roku.

Kapela koncertovala po celé Velké Británie včetně festivalů jako Beach break nebo Strummer of love. Při turné s Big Audio Dynamite a The Jim Jones Revue odehráli také koncerty ve vyprodaném londýnském Shepherd’s Bush Empire. Mick Jones (kytarista The Clash), se kterým The Savage Nomads vystupují v dokumentu Strummerville o nich prohlašuje – “Nevim o nikom jiným, kdo má na to, aby natrhnul prdel celýmu světu”

Podobní interpreti

Diskografie

Whoops, něco se stalo špatně

Omlouváme se, ale něco se porouchalo. Prosím obnovte okno prohlížeče.

Obnovit okno