10 písniček, které udělají z Valentýna peklo

kristinabila

Girl you look just like my cars/I wanna wax it/And something like my bank account/ I wanna spend it. Tak tohodle R.Kellyho, prosím, ne, ani na Valentýna, ani jindy. 14. únor je náchylný ke kýči, a tak jsme za vás udělali seznam písniček, kterým je dobré se dnes, zítra a vlastně asi navždycky vyhnout.

Wet Wet Wet – Love Is All Around

Osmdesátkové sestavě s lehce perverzním jménem Wet Wet Wet nikdo neubírá kredit za docela úspěšnou kariéru. Jenomže skladba Love Is All Around, která zazněla třeba ve filmu Čtyři svatby a jeden pohřeb, překonala několik desetiletí a právě na to hřeší. Navíc nejde o originál, nýbrž o cover skupiny The Troggs, a čtveřice Skotů ji změnila v ukňučený paskvil, na němž si vybudovala značku. Video nezůstalo ošizeno o zpěvákovy dojatě upřímné pohledy, protože podle toho se přeci love song pozná.

 

Celine Dion – My Heart Will Go On

Zazní tesklivá píšťalka, naskakuje husí kůže a vaše láska přepluje s touhle baladou Atlantik podobně útrpně jako Titanik. Tenhle oplodňovák na prvou od Celine Dion nesmí chybět NIKDE. Rádia i televize ho ohrály natolik, že si při jeho poslechu nelze přát nic jiného, než aby člověku v reálu konečně puklo srdce a nemusel to poslouchat pořád dokola. Co bylo v roce 1997 hitem, se po sedmnácti letech stalo největším kýčem. Proč to přiživovat ještě na Valentýna?

 

Damiens – Mám tě rád

V českých luzích a hájích leží materiál, který by zasloužil minimálně vlastní top stovku těch nejhorších tragických srdcebolů. Vsechny V.I.P., Holki, T-Boyz a jim podobné ale porazí dvojice vlasatých uhrančivých romantiků Damiens se skladbou Mám tě rád. Co rým, to perla, navíc „triková televizní technika“ to ve videu to dotáhla k dokonalosti: rybičky z akvária plavou v záři brčálového světla, jejichž záběry se prolínají se samotnými interprety. Vskutku podmanivý hlas zpěváka Ládi Křížka musí každou holku dostat do kolen.

Nickelback – Someday

Nickelback aka králové všech póz a frází se se skladbou Someday trefili na Valentýna do černého. Tenhle kousek sice není typickým love songem, ukazuje totiž spíš obrácenou stranu lásky. Ale i ta k ní patří. Jeho smysl však zůstává ve hvězdách, protože ačkoliv Chad slibuje I’m gonna make it all right, vzápětí pošle všechny naděje do kytek s tím, že but not right now. Klip navíc obsahuje veškeré milenecké klišé – slzy, balení kufrů, rvaní vlasů. A nakonec do všeho zasáhne smrt. Za tak působivé intro pro utápění se ve valentýnské depresi mají pánové jedničku.

James Blunt – You´re Beautiful

Jeden čas bylo mečivého hlásku Jamese Blunta všude plno a píseň You´re Beautiful rotovala éterem do úmoru. Podařilo se tak přehlédnout, že po přehnané konzumaci chutná tenhle kousek jako přeslazený bonbon s karamelem (ovšem jedině tak se dá zabránit odpudivému šklebu, jaký se po poslechu těchto „bolestínkovských“ slok vyloudí na tvář)i. Pokud se na svátek zamilovaných chcete blýsknout coby trubadúr opěvující ženskou krásu, najděte si, prosím, něco jiného.

 

Enrique Iglesias – Hero

Dámy, jak vypadá váš hrdina? Enrique Iglesias má o tom jasnou představu – sbalí s vámi všechny prachy, pomuchlujete se v posteli a pak za vás v písečné prérii obětuje život v západu slunce. Vám pak zbydou akorát oči pro pláč (samozřejmě v dešti), stejně tak jako Jennifer Love Hewitt. Tesklivé vybrnkávání kytary dokresluje španělský milovník ještě úpěnlivějším ujištěním I can kiss away the pain a zoufalými řečmi, že při vás bude stát do konce života. Hrdina jeden.

 

Natalia Oreiro – Me Muero De Amor

Kdekoliv jinde ve světě by se nad tímto neznámým jménem pozastavili, nám v Česku ale bohužel něco říká. Hvězda někdejší argentinské telenovely Divoký anděl Natalia Oreiro se rozhodla, že bude také zpěvačka. Symbolem její tvorby je skladba hovořící o tom, že umře na lásku. Pokud tento repertoár zvolíte jako podkres romantické večeře, nacvičte si také Nataliin pohled raněného štěnete, na nic jiného to totiž neutáhnete.

 

Sarah Connor feat. Marc Terenzi – Just One Last Dance

Pamatujete na Sarah a jejího manžílka, frontmana boybandu Natural? Ještě v době, kdy jim jejich láska kvetla, natočili slaďák Just One Last Dance. Nejhorší část skladby je ta, kde to graduje, oba interpreti se v úpěnlivých skřecích přeřvávají a skrz slova love, hold, tight, cold nebo night člověk ani neslyší vlastní myšlenky. Není divu, že se písnička ohraje po dvou posleších. Největší ostuda: že se oba ve videu stylizují do role středoškoláků.

 

Justin Bieber feat. Ludacris – Baby

Vážně si tenhle song jen na YouTube poslechla téměř miliarda lidí? Nejde o to nasazovat na Justina Biebera, jak je v módě. Do našeho výběru se dostal za tak příšerně jednoduchý a prvoplánový refrén, na druhou stranu holky v pubertě si na složitosti nepotrpí, takže mu kluci vlastně můžou poděkovat. Své milé stačí zapět do ouška Baby a je to v kapse.

 

R. KellyYou Remind Me Of Something

Po nažhaveně zašeptaných slovech: „Něco mi připomínáš, ale nemůžu si upomenout co…“ by si asi jen málokdo představil, že to slovo je “jeep“. Ano, auto. Inu, vyznání lásky jsou různá. R.Kelly si v textu skladby pohrává s dvojsmysly podobně jako Flo Rida ve Whistle, ten se ale aspoň distancoval od rádoby podmanivých beatů. R. Kelly to tady zřejmě myslí vážně.

Girl you look just like my cars, I wanna wax it
And something like my bank account
I wanna spend it, baby

To určitě zabere.

 

Témata: