4 smrtící turistické destinace. Troufnete si je navštívit?

Redakce

Máte rádi adrenalinové dobrodružství? Tak se podívejte do nebezpečných turistických destinací, kde můžete přijít o kejhák.

  • Zahrada v Alnwicku. Vévodkyně z Northumberlandu, Jane Percy, se rozhodla založit neobyčejnou zahradu. V jejím sadě najdete jen jedovaté rostliny, které vás mohou zabít. Před vstupem do své zahrady všechny varuje, že její rostlinky usmrcují. I přesto, že kytky jsou umístěny v bezpečné vzdálenosti od návštěvníků, mnozí z nich již omdleli. Stalo se to kvůli toxickým výparům, které rostliny vypouští. Návštěvníci mají zakázáno se rostlin dotýkat nebo se u nich jen zastavovat. Nejoblíbenější květinou Jane v její zahradě je andělská trumpeta. Předtím než vás usmrtí, působí jako omamná látka. Zažijete krásnou smrt.
  • Havajské sopky. Velmi oblíbeným lákadlem pro turisty jsou činné havajské sopky. Jednou z nejoblíbenějších je Kilauea, turistické výlety jsou tam na každodenním pořádku. Lidé se nenechají odradit ani tím, že na havajských sopkách bylo již hlášeno několik desítek úmrtí. Návštěvníci jsou vystaveni smrtící lávě a nebezpečným plynům. Opar, který vypadá jako neškodný bílý oblak páry, je ve skutečnosti smrtící směs kyseliny chlorovodíkové, sirovodíku a oxidu uhličitého. Spousta turistů při výpravách na činnou sopku neumřela, ale některým to způsobilo vážné zdravotní komplikace.
  • Pláž Praia de Boa Viagem. Brazilská pláž láká turisty z celého světa. Krásná několika kilometrová Praia de Boa Viagem se pyšní zlatavým pískem, úchvatnými západy slunce a průzračným mořem. Zní to jako sen. Má to však jeden háček. Nejen lidem se tam líbí. Žraloci tam také mají svůj rej. Od roku 1992 se v moři událo přes 50 žraločích útoků, zhruba polovina skončila lidskou smrtí. Nejvíce bylo hlášeno útoků žralokem tygřím. Tento druh přitahují na pláž hlavně lodě a odpadky. Sežerou téměř vše, co jim přijde do huby. Snadno se dostanou i mělčinu a tam si vyhlédnou svoji oběť!
  • Cesta El Caminito Del Rey. Nebezpečná cesta vede podél strmé skály. Měří pouhý metr na šířku a je dlouhá sto metrů. Turisté ji vyhledávají zejména kvůli adrenalinovému dobrodružství a krásnému výhledu do okolní krajiny. Cesta je ve velmi špatném stavu, na určitých místech se i zbortila. Během roku 1999 tam zemřelo 5 lidí. Ale ani tohle nadšencům do adrenalinu nestačilo a další turisti tam chodí nadále. Úřady se rozhodly tuto cestu opravit. Z větší části se jim to podařilo, ale stále se tam najdou nebezpečné úseky.

Kam vyrazit na prodloužený víkend? My vám poradíme!

Spojení staré fotky s novou vytvořilo neuvěřitelný pohled aneb z historie do moderního světa