5 filmů, které se staly inspirací pro skutečné kriminální zločiny

Redakce

Filmy neslouží lidem jen k pobavení a zamyšlení, ale i k inspiraci. Několik osob nezahálelo a doslova z nich zkopírovalo různé kriminální činy. O jaké filmy a skutky se jedná?

Temný rytíř

Film: Temný rytíř navazuje na film Batman začíná. Hlavní hrdina Bruce Wayne se v kostýmu Batmana snaží zachránit město Gotham před nebezpečným Jokerem.

Kriminální čin: Útočník James Holmes vběhl na půlnoční promítání filmu Temný rytíř povstal. Oblečený v kostýmu Jokera do publika vpustil slzný plyn a začal střílet hned několika zbraněmi. V kině zabil 12 lidí a dalších 70 zranil. Šílenec byl ihned chycen a odsouzen na doživotí. Po útoku v okolí smutné události si už jen málo lidí trouflo jít na poslední díl trilogie. Navíc masivně stoupl prodej zbraní v dané oblasti.

Mechanický pomeranč

Film: Hlavní hrdina Alex je vůdcem čtyřčlenné party, která se vyžívá ve výtržnictví a násilí.  Představitel skupiny byl nakonec zavřen. Později si Alexe vzali do parády dobrovolníci a využili ho k novému terapeutickému experimentu.

Kriminální čin: Ve spojení s tímto filmem došlo k mnoha trestným činům. Jedním z nejhorších je brutální znásilnění dívky partou mužů. Násilníci si při činu zpívali píseň Singing in the rain stejně jako herci.  

Vřískot

Film: Ve městě Woodsboro řádí neznámý vrah, který velice rafinovaně zabíjí jednoho člověka po druhém v masce Ghostface. Není divu, že se tento snímek stal inspirací hned pro několik trestných činů.

Kriminální čin: Herce z filmu Vřískot napodobilo velké množství skutečných vrahů. Nejznámějším zločincem spojeným s tímto filmem se ale stal Thierry Jaradin. Kamarádka útočníka, Allison Cambier, udělala velkou chybu, když mladého hocha doma navštívila. Mladík dívce začal dělat nemravné návrhy a fyzicky ji obtěžovat. Allison ho odmítala. Thierry toho nechal a odešel si do jiné místnosti obléci kostým Ghostface. Přesně ten, do kterého se navlékali zločinci ve filmu Vřískot. Dále si vzal dva nože. Vrátil se za Allison a přesně 30krát ji bodnul, stejně jako v úvodní scéně filmu. Vrah se ke krutému činu přiznal a nezapomněl dodat, že se inspiroval snímkem Vřískot.

Město

Film: Hlavní hrdina Dough McRay se stane vůdcem bankovních lupičů. Celá banda se pyšní tím, že dokáže ukrást cokoli a nikdo je přitom nedokáže chytit. Jednoho dne skupina zajme rukojmí, do které se Dough zamiluje. V tuto chvíli stojí na rozcestí, zda má opustit lupičskou bandu, nebo svoji lásku.

Kriminální čin: Nejúspěšnějšími napodobiteli toho filmu byla parta z New Yorku. Spáchali několik desítek loupeží, při nichž odcizili více než 200 000 dolarů. Banda lupičů používala nachlup stejné techniky jako filmová skupina. Nakonec byli chyceni a přiznali se, že film Město pro něj byl velkou inspirací.

Projekt X

Film: Skupina mladíků uspořádala velkou párty, zatímco jejich rodiče byli pryč. Normální oslava se zvrhne v divokou jízdu plnou drog, rozbitých věcí, zbraní a požáru. Na konci filmu je celý dům zničený a několik lidí zraněných.

Kriminální čin: Tento snímek inspiroval hned několik teenagerů. Divoká párty ve filmu se jim tak zalíbila, že ji museli zkopírovat do reálného života. Nejvíce podobných incidentů se stalo v Texasu a na Floridě. Spousta mladých lidí bylo chyceno po požití alkoholu a drog. Majetkové škody byli v řádu milionů. Někteří účastníci akce byli dokonce vážně zranění, protože je na párty někdo postřelil.

10 tajemství, které jste nevěděli o Sexu ve městě: Kolik stála sukně Carrie z úvodní znělky?

Video: První Alenka v říši divů, to je horor!

Témata:,