5 míst, kde došlo k výstředním apokalypsám

Redakce

Řekne-li se apokalypsa, většině z vás se vybaví povodeň, požár, zemětřesení, zkrátka přírodní katastrofy netušených rozměrů s ohromnými následky. O tom, že apokalypsy mohou být ale také dost neobvyklé až bizarní, se přesvědčíte v následujícím článku. Podívejte se na místa, kde k nim došlo, a jejich příčinou nebyla ani voda, ani oheň. Zažít byste to určitě nechtěli!

  • Pavoučí Austrálie – To, že si člověk musí v Austrálii dávat pozor na krokodýly či žraloky, nikomu nepřijde divné, ale dávat si tam pozor na pavouky? Ano! A ne na pár, ale na miliony a miliony. Když se začala vylévat řeka Murrumbidgee, byli v několika městech evakuováni místní obyvatelé. Před velkou vodou ale kromě nich utíkali i pavouci. 4. května 2015 bylo například město New South Wales doslova obleženo těmito osminohými stvořeními, naštěstí ne tolik nebezpečnými. Ale i tak, nic pro arachnofobiky.
  • Londýn pod smogem – V Londýně je mlha tak trochu celoročně, ale od prosince roku 1952 do března 1953 to bylo k nevydržení. Smog začal obyvatele města dusit a zabíjet. Jelikož byla zima, lidé topili a všude vznikal kouř. Nad městem se vytvořil anticyklon, který zabránil propuštění čerstvého vzduchu. Bylo vidět jen na metr, lidé padali do řeky Temže… Vzduch smísený se znečištěním inicioval tvorbu kyseliny sírové a kyseliny chlorovodíkové, což je smrtelná kombinace. Zemřelo cca 12 000 lidí. Tato situace podnítila změnu k přístupu k životnímu prostředí. Trochu pozdě.
  • Ulice plné výkalů v New Yorku – New York patří bezpochyby mezi nejoblíbenější turistické destinace v USA. Pohybovat se v jejích ulicích můžete pěšky, na kole, taxíky, ale v dřívějších dobách byl typickým dopravním prostředkem koňský povoz. Romantika, říkáte si? No, ne vždy. Obří kopce výkalů, kolem poletující mouchy, nevábný zápach, tak to skutečně romantikou moc nezavání, ale byla to realita. V dobách, kdy se zde zvýšil počet obyvatel, tedy v 19. století, se k tomu nutně musel zvýšit i počet těchto dopravních prostředků a tím se zvětšilo množství výkalů, mrtvých koňských těl na ulicích a mrtvých lidí v důsledků infekce. To nechcete.
  • Austrálie pod květinami – A znovu Austrálie, tentokrát město Wangaratta pod záplavou květin. Přesněji pod poletujícími křovisky tzv. stepních běžců, jejichž semena se rozšiřují větrem. Vypadalo to tu jako na konci světa. Jediné, co mohli obyvatelé udělat, bylo čekat, až vítr rostliny odfoukne. Na první pohled se to může zdát jako malý problém, ale brodit se v tom, tak to rozhodně nebyla žádná procházka růžovou zahradou.
  • Dublin v lihu – Když se řekne Irsko, jedna z věcí, která vás napadne, je whiskey. To, že tam teče proudem, nikoho nepřekvapí, ale všeho moc škodí. Psal se rok 1875 a ulicemi Dublinu se valila whiskey z 1800 barelů. Jako v pohádce, mohlo by se zdát, až na to, že alkohol hořel. Dle svědků to bylo, jako by se valila láva. Paradoxně, oheň nikoho nezabil, ale třináct lidí zemřelo, když se snažili hořící pití vypít. Tekutinu nabírali do klobouků či bot, ale radost jim nepřinesla.

VIDEO, ze kterého se vám zježí chlupy hrůzou: Takto vypadá EXORCISMUS V PRAXI

Sexy holky, které byly obviněny z vraždy