5 věcí, které jste nevěděli o Stevenu Seagalovi

Stefan-Titka

Jedním z headlinerů letošního Rock for People je Steven Seagal. Páni, Steven Seagal – to je ten, který si kdysi založil hereckou kariéru na řeči těla, a když říkáme řeč těla, myslíme tím vlastně jen jeho ruce, jimiž máchal a zneškodňoval všechno kolem. Nyní má jako zbraň kytaru a blues. Jestli si ale myslíte, že TEĎ o něm víte všechno, jste na omylu.

1. Steven Seagal a ženy

Když přijde na ženy, Steven Seagal je větší macho, než kdy býval ve svých filmech. Historek o jeho neomaleném chování k něžnému pohlaví je tolik, že by to vydalo na samostatný článek. Pokud se jim dá věřit (proč by nemělo, když je to na internetu, že?), pak je Seagal buran par excellence.

Je v tom něco až středověce primitivního. Na hezké chvilky se Stevenem vzpomíná třeba playmate Jenny McCarthy, která prošla jeho osobním castingem do filmu Přepadení 2: Temné území. Casting probíhal v kanceláři, kde byli jen oni dva. Zařízení pokoje ve stylu porno gauč – koberec – stůl. „Hele, když jsi takhle navlečená, nemůžu vědět, jaký máš tělo. Co kdyby sis stoupla a svlíkla se?“ Jenny McCarthy nakonec roli nedostala.

Nejhorší ale je, že Steven Seagal opravdu podlehl dojmu, že je něco jako sexuální idol své generace. Incident s Jenny McCarthy totiž nebyl jediný – Steven Seagal má tolik obvinění ze sexuálního obtěžování, že by si s nimi mohl vytapetovat tělocvičnu. Metody a triky, které používal, jsou na hraně uvěřitelnosti. Julianna Margulies (již můžete znát ze seriálů Pohotovost nebo Dobrá manželka) se potkala s hercem během natáčení Nemilosrdné spravedlnosti. Když šla kolem jeho přívěsu, Seagal na ni měl zavolat: „Hej, Marguliesová. Pojď dovnitř a prokaž mi trochu úcty.“

Existuje hodně případů, kdy chtěl Steven ženám ohmatat prsa, aby jim „ukázal, kde mají své spirituální meridiány“. Očividně se našlo dost dívek a žen, které se vzpouzely a myslely si, že se jedná jen o šarlatánství, protože Seagal upgradoval a později nehledal meridiány, ale v rámci prevence a jeho všeobjímajícího samaritánství se jeho snažení zaměřilo na případné „bulky“. Jedna z postižených dokonce tvrdila, že jí chtěl Seagal strčit ruku do kalhotek se slovy „rád bych si jenom na minutku sáhnul, abych věděl, jaký to je.“

Pořád to však ještě není Seagalův absolutní vrchol misogynie, protože podle jeho bývalé „asistentky“ (která proti němu taky podala žalobu) byl Seagal takový frajer, že si ve své rezidenci vydržoval dvě mladé Rusky, aby mu byly po ruce 24 hodin denně. Celá causa vyšuměla doztracena, což znamená, že Seagal vypláznul velký balík peněz, aby skandál shrnul pod koberec. Stejně je to ale zvláštní, protože u muže, který běhá jako holka, by člověk čekal přece jen trochu víc empatie.

Ne, omlouvám se. Nikdo neběhá jako Steven Seagal, ani holky ne. I když…

2. Steven Seagal mluví smrtelně vážně

John Leguizamo a Steven Seagal se spolu potkali na natáčení filmu Boeing 747 v ohrožení. Seagal během zkoušení přišel a všechny usadil slovy: „Aby bylo jasno, ady tomu velím já. Co řeknu, to je zákon. Má s tím někdo problém?“ Normální reakce není, že srazíte paty, zasalutujete a vykřiknete: „Ano, pane!“ Tím spíš, že Seagal ve filmu hraje postavu, která umře zhruba po dvaceti minutách. Normální reakce je, že vyprsknete smíchy spolu s ostatními, což John Leguizamo přesně udělal. Jenže…ukázalo se, že Steven Seagal svůj proslov opravdu myslel vážně. Za jeho reakci pak Leguizama přišpendlil na zeď. Jenom pro srovnání – Seagal měří 193 cm, Leguizamo 170 cm.

http://www.youtube.com/watch?v=9A-l6px3JtI

Ale tak co čekat od člověka, který si nechává šít na míru neprůstřelné kimono, že?

 

3. Steven Seagal a jeho smysl pro humor

Zábavný pořad Saturday Night Live běží v éteru nepřetržitě už od roku 1975 a je vyhlášený tím, že každým dílem provází jiná celebrita, která se postará o úvodní monolog a vystupuje s ostatními herci v některých skečích. Tři dekády znamená spoustu celebrit, ale Steven Seagal je očividně jen jeden. Když si chtěl Nicolas Cage po úvodním sexistickém monologu v rámci skeče uzurpovat titul „nejhoršího uvaděče v historii SNL“, byl briskně opraven, že tento post už je zabrán. Ano, hádáte správně – kým jiným než Stevenem Seagalem. Byla to součást součást skeče, ale na každém šprochu pravdy trochu, jak se říká.

Účast Seagala byla legendární, mnozí vystupující na čas strávený v jeho společnosti vzpomínají dodnes velmi živě. Steven Seagal například trval na tom, aby se mohl na pořadu podílet i autorsky, protože materiál, který od scenáristů dostal, mu nepřišel dost legrační. Přiznejme si, to se stává, ALE…jeden Seagalův „pitch“ se dochoval a byl bohudík zaznamenán pro budoucí generace. Scénka podle Seagalova gusta měla být podle pamětníků o psychologovi a jeho pacientce, již nedávno znásilnil muž. Psycholog jí říká: „Teď za mnou budete muset chodit minimálně dvakrát týdně po dobu tří let, protože takhle prostě psychologové vydělávají peníze. O nic jiného jim nejde.“ A protože Steven cítil, že své posluchače brilantního komického kusu ztrácí, přihodil poslední bombu: „A pak se s ní ten psychiatr pokusí vyspat.“

Teď je asi ta správná doba zmínit, že Steven Seagal napsal i pár filmových scénářů. A samozřejmě jsou to ty nejlepší scénáře, jaké kdy četl.

 

4. Steven Seagal je velký ochránce zvířat (když je zrovna neválcuje tankem)

Steven Seagal je velký propagátor boje za práva zvířat. Naposledy to dokázal v roce 2011 při natáčení své reality show Lawman, kde vystupuje jako zástupce šerifa a chytá zločince. V tomto konkrétním případě – pod záminkou zadržení pachatele na základě podezření z nelegálních kohoutích zápasů – vtrhl na jeho farmu nejen s jednotkou SWAT, ale i s tankem(!). Zásah, který stál život rodinného psa a jistě i drobné traumíčko pro děti, jež přišly o mazlíčka, byl ve skutečnosti jen divadýlkem pro zvýšení sledovanosti pořadu. „No dobře, zemřel jeden pes, ale kolik dalších životů tím Steven zachránil?“ slyším vás namítat. Špatně, protože nezemřel jen jeden pes, ale i přes sto kohoutů, které tento muž zákona, velký ochránce zvířat, přijel zachraňovat.

5. Steven Seagal lže, jako když tiskne

Za ty roky v šoubyznyse ze sebe Steven Seagal vypustil hodně podivností včetně toho, že….

– Společně s americkou mafií bojoval proti Jakuze (zřejmě ve svém neprůstřelném kimonu)
– Pomáhal trénovat příslušníky CIA a dál slouží jako jejich „rádce“
– Je největší znalec historických mečů a je přivoláván k jejich ověřování
– Trénoval Aikido u jeho zakladatele, který zemřel v roce 1968 v Japonsku (Seagal do Japonska dorazil o rok později).
– Je italského původu (ve skutečnosti je to spíš napůl Žid a napůl Ir).

Buďme ale féroví – člověk, který dokázal několik let v Hollywoodu přežít jen s jedním výrazem ve tváři, určitě zvládne půldruhé hodiny koncertu pro své fanoušky v České republice. Vzhledem k tomu, že ani ve svých zlatých letech nevynikal zrovna dynamickou choreografií a že se od té doby co do hmotnosti minimálně ztrojnásobil, jistě se český fanoušek může těšit na velmi živelnou pódiovou show. Ale pozor, na kytaru hraje slušně!

Zdroj
Zdroj