6 děsivých dokumentů o skutečných zločinech, ze kterých vám přeběhne mráz po zádech

Redakce

V následujících filmech nenajdete bafající duchy, staré kletby a hektolitry krve, přesto vám v noci nedají spát. Jsou to totiž dokumenty o zločinech, ke kterým skutečně došlo.

 1. Vše o Friedmanových
  Dokument z roku 2003 se snaží zjistit, jak to doopravdy bylo s případem šestapadesátiletého Arnolda Friedmana a jeho syna Jesseho, kteří byli obviněni ze zneužívání malých chlapců, kteří k nim domů docházeli na kurzy informatiky. Případ měl ve své době velkou mediální pozornost a na první pohled obyčejná středostavovská rodina byla vystavena veřejnému lynči. Film Andrewa Jareckiho byl nominován na několik dokumentárních cen.
 2. Zbav nás všeho zlého
  „Jsi dívka, takže je to v pořádku, kdybys byla chlapec, pak by to bylo obscénní,“ řekl jistý kardinál jedné z rovné stovky znásilněných nezletilých obětí faráře Oliver O´Gradyho, když se mu přišla svěřit. Šokující dokument odhaluje praktiky v katolické církvi. O O´Gradyho zločinech všichni věděli, ale nikdo nic neřekl…
 3. Icemanovy nahrávky: Rozhovor se zabijákem
  Dokument obsahuje jeden z nejznepokojivějších a nejbarvitějších rozhovorů s vrahem, co byl kdy zachycen. Probíhá mezi autory a nájemným vrahem Richardem Kuklinskim aka Icemanem, který na objednávku zabil víc než 200 lidí.

 4. Mommy Dead and Dearest
  Dokumentární novinka HBO sleduje obzvlášť šílený případ. Dee Dee Blancharde našli v roce 2015 mrtvou v jejím bytě. Zavraždil ji přítel její dcery Gypsy Rose, o které si do té doby všichni mysleli, že je zaostalá, potřebuje vozíček a trpí leukémií. Když policie dívku dopadla, zjistila něco dost překvapivého – mladá žena byla úplně v pořádku. Dee Dee trpěla Munchausenovým syndromem v zastoupení, takže z touhy po lítosti okolí předstírala, že její dcera je nemocná. Celé dětství ji týrala a držela pod zámkem…
 5. Vraždy v Cheshire
  V roce 2007 se Steve Hayes a Joshua Komisarjevsky vloupali do domu rodiny Petitových. Matku a dcery brutálně znásilnili a zavraždili, otce zranili. Podařilo se mu odplazit se do bezpečí předtím, než kriminálníci celou stavbu zapálili. Kriminálníky policie dopadla pár hodin po činu a porota je oba odsoudila k smrti. Ten byl ale ve státě zrušen dřív, než ho stihli vykonat, a tak se trest změnil na doživotí, což vzbudilo obrovskou nelibost společnosti.
 6. Love and Terror on the Howling Plains of Nowhere
  Snímek podle knihy Poea Ballantina, jehož souseda, profesora matematiky Stevena Haataju, našli po čtyřiceti devíti dnech pohřešování přivázaného ke stromu a spáleného na škvarek. Policie dodnes neví, co se stalo – oficiální verze tvrdí, že šlo o sebevraždu. Ale co na to další obyvatelé města?

Podívaná jen pro otrlé: 5 hororů tak nechutných, že lidé odchází z kina

6 skutečných a děsivých zločinů, které vás donutí zamykat na noc dveře