6 základních tipů, jak se v létě starat o vlasy: Schovejte je a nemyjte je tak často

Redakce

Pokud chcete, aby vaše vlasy vypadaly i v létě báječně, tak se o ně musíte starat. Sluníčko jim moc nesvědčí a pěkně je vysušuje, proto je důležité, aby měly výživu. Naučte se je chránit před horkem, sluncem a vlhkostí.

  1. Schovejte je – Použijte šátek, čepici nebo klobouk a zakryjte si hlavu, když jste na slunci. Nejen, že je chráníte před UV záření, ale také udržujete svou pokožku vlhkou.
  2. Nemyjte je tak často – Časté mytí hlavy zbavuje pokožku přirozených olejů, což stimuluje ještě větší tvorbu mazu a budete je muset mýt mnohem víc. Po dni stráveném na pláži nebo u bazénu je zkuste jen opláchnout a uvidíte, že budou vypadat dobře. Výborný je také suchý šampon, který vlasy nezatěžuje a vlasy jsou po něm rychle svěží.
  3. Snižte teplotu při foukání – Zkuste si vlasy foukat co nejméně, ale pokud na to přijde, tak snižte teplotu. V létě jsou už tak dost vystaveny horku a slunečnímu záření a tímto byste jim daly ještě více zabrat.
  4. Plážové vlny – Toužíte po vzhledu plážových vln, jako byste byli u moře? Máme pro vás skvělý tip, jak si vytvořit sprej doma, aniž byste ho museli kupovat. Smíchejte čajovou lžičku mořské soli, lžičku kokosového oleje a vodu. Díky tomuto přípravku si vykouzlíte účes jako od moře.
  5. Použijte široký hřeben – V létě nepoužívejte kartáč, ale hřeben s širokými zuby. Když jsou ještě mokré, tak se díky němu vyhnete tahání a lámání vlasů.
  6. Chraňte pokožku hlavy před UV zářením – Jsou sice šampony, které obsahují ochranu proti UV záření, ale většina z nich je plná chemikálií. Doporučujeme tedy po natření těla prohrábnout pokožku hlavy.

Nový vlasový trend, který vyzkoušejte: Barevné rasta copánky

Máte dlouhé vlasy? Pak se poznáte na těchto ilustracích