7 hitovek od Kontrafaktu, hvězd letošního Hip Hop Kempu

lenkakomrskova

Slovenskou hiphopovou skupinu Kontrafakt ve složení Rytmus, Ego a DJ Anys není třeba blíže představovat. Protože se pomalu blíží festivalová sezóna a pořadatelé Hip Hop Kempu nedávno oznámili, že jednou z hlavních hvězd budou právě tihle Slováci, pojďme si připomenout ty největší hitovky.

V mojom svete

(feat. Separ a Ektor)

Na song V mojom svete si Ego a Rytmus přizvali posilu, slovenského brata Separa, a dokonce i zástupce českého rapu, Ektora. Track, k němuž vznikl i klip, vyšel v roce 2013 na zatím poslední desce Kontrafakt s názvem Navždy.

Bozk na rozlúčku

Do starších vod zaplujeme s písní Bozk na rozlúčku ze stejnojmenného alba z roku 2007. Nostalgii balady zachycuje částečně i černobílý klip, který vtáhne do atmosféry koncertů,jež členové kapely zažívali ještě před jejich největší slávou.

Podzemie

(feat. Laris Diam, prod. Maiky Beatz)

Track Podzemie uspokojí širší obecenstvo, ať už zpěvem interpretů a hostující Laris Diam, nebo komerčnějším zvukem, jenž jasně říká, co je za rok a jaký hip hop je momentálně trendy. Přirozeně tak zapadá na doposud nejnovější desku.

E.R.A.

Pecka z roku 2004 patří do kolonky pro pamětníky, beat je pro svou dobu klasický, ale nudit rozhodně nebude ani teď. Song najdete na stejnojmenném albu Kontrafakt E.R.A. Videoklip vznikl v Praze za pomoci Michala Dvořáka alias Romea.

O5 S5

(prod. DJ Premier)

Nejsilnější stránkou písně O5 S5 je nepochybně beat produkovaný slavným DJem Premierem, polovinou Gang Starr, jednoho z nejuznávanějších hiphopových seskupení vůbec. Hit je intrem desky Navždy.

 

Keď jazdíme my

Další pecka z posledního alba a tudíž s novodobou instrumentálkou, tentokrát od Maikyho Beatze. Překvapí hlavně vizuálním zpracováním: rapeři tu neoslňují drahými auty, ale skoro celý klip projezdí na kolech.

Dáva mi

Na konec se zase trochu vrátíme v čase – do roku 2003. Videoklip, o nějž se opět postaral Romeo, se natáčel v domácích Piešťanech, ale i na Hip Hop Kempu. Máte tak možnost posoudit, co všechno se na festivalu a na rapu změnilo za posledních 12 let.

Témata:,