7 jednoduchých způsobů, jak na detoxikaci těla: Dejte si vodu, fazole a peeling

Redakce

Trápí vás nafouknuté břicho nebo špatná pleť? Vyzkoušejte tyto jednoduché tipy, díky kterým se budete cítit lépe. Slibujeme!

  1. Odstřihněte svůj příjem cukru – Sezónní detox je účinným způsobem, jak vyčistit své tělo od toxinů, díky čemuž se zrychlí metabolismus a zlepší se vaše celkové zdraví. Začněte tím, že snížíte svůj příjem cukru na polovinu a poté ho omezte úplně. Mezi cukry se počítá i med, melasa a umělá sladidla.
  2. Začněte s vodou – Pro vaše tělo je výborným dopoledním startem sklenice vody se šťávou z poloviny citronu. Citron pomáhá hydratovat tělo a podporuje trávení, což vám pomůže vyplavit toxiny z těla.
  3. Hýbejte se – Pravidelný pohyb a cvičení zlepšuje a povzbuzuje krevní oběh a lymfatický systém. Zlepšit se může i trávení, sníží se napětí a posílíte své tělo. Je prokázáno, že lidé, kteří cvičí, v sobě mají méně toxinů.
  4. Pijte hodně čaje – Nejen že je čaj plný antioxidantů, které skvěle hydratují naše tělo, ale také nás zaplní. To tedy znamená, že se nebudete zbytečně přejídat nebo jíst špatné potraviny. A nebojte se kofeinu, v čaji je jiný než v kávě a je také šetrnější k našemu systému.
  5. Jezte organické potraviny – V tomto roce byste měli změnit svůj jídelníček a zahrnout do něj co nejvíce potravin, které jsou plné živin a mají barvu. Přivítejte tedy zeleninu, ovoce, fazole, luštěniny, ořechy a semena.
  6. Vypoťte se v sauně – Využívejte saunu, a to pravidelně. Je pro naše tělo opravdu skvělá – díky pocení ze sebe vyplavíte spoustu toxinů.
  7. Použijte peeling – Důležitá je i péče o pokožku, které prospěje, když jednou za čas použijete hrubý peeling, díky kterému se odstraní odumřelá kůže a obnoví se krevní oběh.

5 mýtů o celulitidě, které byste měli vyhnat z hlavy

Jste unavení a nepříjemní? Tak si dejte nějakou z těchto sedmi potravin, které vám zvýší energii