8 klipů od The Prodigy. Hlasujte, který je nejlepší

adamvrana1980

S ohlašováním headlinerů nelení řada festivalů, Trutnoff Open Air nevyjímaje. Čtyři dny lásky a míru naruší britští The Prodigy, kteří před nedávnem prolomili neaktivitu novou řadovkou The Day Is My Enemy. O albu jsme už psali, teď jsme se podívali na ty nejlepší klipy. Hlasujte, který baví vás!

#anketa#

Omen

Spousta světel, detailů obličeje, oddalující a přibližující se kamery – to všechno tvoří vizuální anarchii, která vznikala pod rukama Jima RushentaDoes It Offend You, Yeah? Spousta záběrů videa kontrastuje s jeho úvodem, ve kterém copatá tmavovláska cinká na xylofon. Chaos a nejednoznačnost k image The Prodigy prostě patří.

Recenze aktuální desky The Prodigy: Nepřítelem sami sobě. The Prodigy už nejsou žádný zázrak

Firestarter

Opuštěný temný tunel londýnského metra jako metafora, která popisuje duši lháře? Možná. Walter Stern každopádně svojí prací rozdmýchal kotle a dlouho se leckde bublalo cosi o kontroverzích a škodách na dětské psychice. Jediný, kdo to skutečně odnesl, byl přitom Keith Flint, jenž se zřejmě dostal pod nůžky nějakému kadeřnickému učni a odešel se stejnou frizúrou, jakou nosí Šáša Krusty.

Baby´s Got a Temper

Tematický základ položil klipu jeden ze snů Liama Howletta. Trojice chlápků s kufříky se usadí v maringotce a několikrát mávne maskérskými štětečky, aby se z nich stali členové The Prodigy. Jejich úkol? Odehrát gig před halou plnou krav, které dojí striptérky, zatímco nastřádané mléko jde mezi lidmi na odbyt stejně jak olej v Liberci v době monstrózních slev, kdy stál patnáct kaček. Zní to divně, šíleně a u klipu si ťukáte na čelo. Komu se ale občas během noci nezdá i o daleko větších absurditách?

Smack My Bitch Up

Sprcha, drink, čára, auto. Čína, bar, disco a bordel. Mezitím pár šavlí, rvaček, ošahávaček a na závěr one night stand s tanečnicí, která dostala, co chtěla, a šla domů. Ukázka nulových zábran, absolutní nadvlády ega, zvířecích pudů a sebedestruktivních sklonů. Navrch v podání ženské. Že se proti tomuhle videu ožene nejedna femi-organizace, bylo od počátku jasné. Jestli je Baby´s Got a Temper v určitém ohledu maso, Smack My Bitch Up jsou jatka.

Breathe

Pohleďte na roztomile smrtonosného krokodýlka, psychopatického klauna Flinta a Maxima, zmalovaného jak Marilyna Mansona. Snad to rozdýcháte. Na diskotékách před patnácti lety rozbíjela Breathe parkety, na Rock for People 2010 při ní v kotli omdlévali lidi. Po zkouknutí dílka od Waltera Sterna se nestane to ani ono. Maximálně nebudete mít moc chuť k večeři anebo vám při pohledu na Maxima docvakne, kde si tvůrci filmového zpracování Pána prstenů vypůjčili vzhled Sarumanových skřetů Skurut Hai.

Voodoo People

Řeč není ani tak o voodoo kněžích z první verze klipu, ale o šílené honičce z videa ke zremixované variantě písničky v podání skupiny Pendulum. Ron Scalpello a pánové z The Prodigy se rozhodli vzdát hold španělskému filmu Inacto a natočili závod několika zoufalců, kteří pod vidinou tašky plné peněž běží smrtelný závod se zavázanýma očima i rukama. Běh končí pro většinu závodníků nepříjemně – buďto si rozmáznou obličej o sloup, nebo narazí do stromu a napíchnout si nohu na kus čouhající větve. Thriller až do posledního momentu, kdy jedna ze závodnic přece jen do cíle dobíhá (shodou okolností to byla Sharky, která se v chodu The Prodigy ohřála jen nakrátko).

Warrior´s Dance

Zahoďte prázdnou krabičku od cigaret do kontejneru s papírem a dopřejte ji nudný život nekonečné recyklace. Anebo ji pohoďte na ulici, kde si uvědomí vlastní svobodu a spolu s dalšími kámoškami uspořádá nevázaný mejdan plný alkoholu, ohně a demolice. Jen zdrhnout dřív, než se ráno objeví majitel restaurace, který byl škatulkám přes noc provizorním zábavním prostorem. Námět pro mnohé tak šílený, až je ocenění hodný, což si uvědomila i porota festivalu krátkých filmů v Sohu.

Wild Frontier

Opět trochu animace, navíc s animální tematikou. Že lovci jdou po krku zvířatům, je jedna věc, ale co aby se lovci stali králíkem a kancem a sami se tak octli v kůži lovné zvěře? Parádní námět s tematikou práv zvířat navrch obsazuje do hlavní role losa se stylovými teniskami, kabátem a řidičákem k motorce. Nastolitel spravedlnosti jak vyšitý.

Témata:,