8 nejlepších klipů Justina Timberlakea

josefmartinek

Už se to blíží. 3. června to v pražské O2 areně rozbalí jeden z nejvýraznějších popových zpěváků poslední dekády, Justin Timberlake. Pokud už netrpělivě odpočítáváte dny, můžete si čekání zkrátit výběrem jeho osmi nejpovedenějších klipů. Timberlake v nich byl vždycky dobrý, délku málokdy stlačí pod pět minut a velkolepou výpravou a propracovanou choreografií se to v nich jenom hemžilo. Přesvědčete se sami.

Cry Me a River (2002, Justified)

Sólovou dráhu po účinkování v boybadu ‚N Sync započal tehdy jedenadvacetiletý Justin Timberlake albem Justified z roku 2002. Úspěch slavil už s prvním, tanečním singlem Like I Love You (produkoval ho Pharrell Williams), ale teprve následující Cry Me a River se stal opravdovým megahitem. Timberlake jím odstartoval pozdější úspěšné hitparádové tažení s produkčním dozorem Timbalanda a možná i díky kapkami vody a vášní nasáklému videoklipu je písnička, již složil po rozchodu s Britney Spears, dodnes považována ze jeden z jeho největších hitů.

 

Sexy Back (2006, FutureSex/LoveSounds)

Své druhé (a mimořádně úspěšné) album FutureSex/LoveSounds uváděl Timberlake R’n’B singlem SexyBack, k němuž natáčel videoklip v luxusním hotelu v Barceloně. Jeho partnerku si zahrála tamní herečka Elena Anaya a diváci mohou v klipu vidět jak peprné záběry na milující se pár, tak třeba hollywoodsky pojatý výbuch. Možná právě velkolepost vizuálu byla jednou z příčin, že skladba se stala zpěvákovým prvním hitem number one v americkém singlovém žebříčku.

 

My Love (2006, FutureSex/LoveSounds)

Také druhý singl z FutureSex/LoveSounds se záhy stal velkým hitem a bylo z toho zpěvákovo druhé singlové zlato v USA. Šestiminutový klip, ve kterém hostuje rapper T.I., obsahuje také skladbu Let Me Talk You a JT v něm vsadil hlavně na tanec na všechny způsoby. Houpavé R’n’B s producentem Timbalandem okořenili hutným elektro beatem a nadčasový hit zní i po osmi letech trochu jako výlet do budoucnosti. Samotný klip byl navíc porotou cen MTV oceněn za nejlepší choreografii.

 

What Goes Around… Comes Around (2007, FutureSex/LoveSounds)

Třetí singl z druhého alba a třetí vítězný zářez v americkém singlovém žebříčku, takovou bilancí se Timberlake chlubil po vydání songu What Goes Around… Comes Around. Mohl za to i velkolepý videoklip, v němž si zahrála Scarlett Johansson a jehož stopáž se zastavila až na devíti minutách a jedenadvaceti sekundách. Video nabídlo další pohled na téma nezkrotné vášně, která v tomto případě skončila tragicky, a na cenách MTV dostalo ceno za nejlepší režii. Díky písničce pak Justin obdržel Grammy za nejlepší mužský popový vokální výkon.

LoveStoned/I Think She Knows Interlude (2007, FutureSex/LoveSounds)

A ještě jednou album FutureSex/LoveSounds, byla by totiž škoda opomenout skvělý futuristický klip k dvojpísni LoveStoned/I Think She Knows Interlude. Propracovaný, pět a půl minuty dlouhý klip se natáčel ve studiu v anglickém Salfordu. Skladba byla navíc vyhlášena jako nejlepší taneční nahrávka roku v rámci Grammy.

 

Suit and Tie (2013, The 20/20 Experience)

Po více než sedmi letech od veleúspěšné druhé studiovky ohlásil Timberlake loni v lednu (po mnoha filmových rolích) návrat k hudbě. Hned z toho byl hit Suit and Tie, se kterým mu pomohl jeho kamarád Jay-Z. Černobílý videoklip k tanečná laděné písničce pověsil Justin na YouTube loni na Valentýna a prezentuje se v něm hlavně jako swingující elegán. V rámci posledních cen MTV byl za video odměněn trofejí za nejlepší režii, porota Grammy ho dokonce letos v únoru označila za nejlepší hudební video roku 2013.

 

Mirrors (2013, The 20/20 Experience)

Klip k popové hymně Mirrors byl druhým videem z Timberlakeovy třetí řadové desky The 20/20 Experience. Písničku zpěvák věnoval svým prarodičům, Williamovi a Sadie, kteří spolu jako manželé žili dlouhých 63 let až do Williamovy smrti před dvěma lety. Proto vidíme v osmiminutovém snímku starý manželský pár, jehož příběh mapují retrospektivní záběry z dob jejich mládí. Nechybí v něm pochopitelně ale ani sám popový idol tančíci mezi zrcadly. Videoklip byl loni oceněn hned dvěma cenami MTV, včetně té hlavní za video roku.

 

TKO (2013, The 20/20 Experience 2 Of 2)

Přehlídků nejzajímavějších klipů americké popové hvězdy zakončíme dalším vizuálem z The 20/20 Experience, tentokrát ale z druhého dílu (recenze), který vyšel loni na podzim. Ani ve videu TKO Timberlake neubral na délce celkové stopáže, která tentokrát dosáhla sedmi minut. Hlavní roli s ním v potemnělém klipu ztvárnila Riley Keough, vnučka Elvise Presleyho, která v něm JTho při milostných hrátkách v kuchyni omráčí pánví, aby ho mohla v souběžně běžících záběrech táhnout přivázaného za autem. Dobrý konec v klipu Justina rozhodně nečeká, podívejte se sami.

 

Témata:,