American Idol 8, to je dívka v plavkách, muž s králíčkem a další podivnosti


Zaujmout diváky v osmé sezóně jakékoliv show je téměř nadlidský úkol. To ale neplatí pro American Idol 8, americkou obdobu pěvecké soutěže Česko hledá SuperStar. Pro tak velkou zemi jako USA platí jiná měřítka než pro Česko nebo Rakousko; talentovaných zpěváků je tam téměř nevyčerpatelné množství. I když sledovanost logicky klesá, pro televizní stanici FOX byla každá z dosavadních sérií obdobím ratingových jistot a válcování konkurence. A to nejen zásluhou kvalit zpěváků, ale také díky kuriozitám a bizarnostem, bez nichž by soutěž ztratila atraktivitu.

Z předchozích ročníků American Idol vyšly dnes už známé pěvecké osobnosti, jako třeba Jordin Sparks, Jennifer Hudson či Kelly Clarkson. Osmou sérii začala televize FOX vysílat 13. ledna 2009. O jednu z prvních senzací se ve vyřazovacím kole postarala jakási Katrina „Bikini Girl“ Darrell. Na casting dorazila pouze v dvoudílných plavkách, aby dala vyniknout své štíhlé dívčí postavě. Porotce Simon Cowell neodolal a děvče poslal do dalšího kola, a to i přes odpor porotkyně Pauly Abdul.

Podívejte se na "Bikini Girl"

http://www.youtube.com/watch?v=wql5-GOTGo8

Postoupila, ale pak ji vyhodili
Jako vtip působil i postup dalšího kandidáta. Nick Mitchell, komik známý pod přezdívkou Norman Gentle, se rozhodl využít příležitosti a získat několik minut v hlavním vysílacím čase. Podařilo se mu ještě víc: ačkoliv jeho pěvecké umění příliš oslnivé není, bude prý černým koněm soutěže.

Komik v soutěži

Skandál propukl kolem Joanny Pacitti, které se podařilo probojovat mezi 36 nejlepších. O den později totiž vydali pořadatelé oficiální prohlášení, podle něhož není Joannino pokračování v soutěži vhodné. Dívku nahradila jiná, zároveň odstartovaly spekulace, proč se televizní stanice uchýlila k tomuto zvláštnímu kroku. Star Magazine uvedl jako důvod zpěvaččin velice blízký vztah ke dvěma manažerům, kteří American Idol spoluvytvářejí .

Muž s králíčkem pro štěstí
Mezi nejzapamatovatelnější účastníky letošního ročníku se podle MTV zařadil i Chris Kirkham, který si na casting přivedl svého králíčka pro štěstí. Nejednalo se ale o plyšového mazlíčka, nýbrž o dospělého muže oblečeného do růžového kostýmu s králičími oušky. Podívat se na něj můžete tady.

Postup sporných soutěžících, jako jsou Katrina „Bikini Girl“ Darrell či Nick „Norman Gentle“ Mitchell, podle některých kritiků ukazuje na pomalý úpadek soutěže a zoufalý pokus nalákat k obrazovkám diváky kontroverzí a kuriózními scénami. „Je podivné, že porotci pustili tyto ‚osobnosti‘ do dalšího kola. Zvláště Simon byl obvykle tím, kdo udržoval úroveň soutěže,“ řekl na adresu jednoho ze čtyř porotců Jim Cantiello, publicista MTV Newsroom sekce.

Příliš nepředbíhejme, ale Bikini Girl, emotivní komik či muž s růžovým králíčkem se pěveckými idoly Ameriky nejspíš nestanou.

 

Témata: