Anastacia na hudební vzkříšení pořád čeká

josefmartinek

Americká zpěvačka Anastacia už podruhé zdolala rakovinu prsu a stejně jako po prvním vyhraném boji se i tentokrát pokouší o hudební comeback. Zatímco před deseti lety z toho byla veleúspěšná deska Anastacia, novinka Resurrection osloví snad jen zpěvaččiny skalní fanoušky.

Skoro šest let museli příznivci charizmatického hlasu Anastacie čekat na novou autorskou desku. Pauzu od alba Heavy Rotation z roku 2008 sice pětačtyřicetiletá zpěvačka vyplnila dva roky starou nahrávkou It’s A Man’s World (Recenze: úplně zbytečná rocková Anastacia), na které přezpívala hity mužských rockových interpretů, pak ale její keriéru přerušila rakovina prsu. Tu podruhé přemohla (obě prsa si nechala odstranit), a tak je tu s novinkou symbolicky nazvanou Resurrection (Vzkříšení).

Poslechněte si Anastaciu v Youradiu

Jenže hudebně to zas takové povstání z mrtvých není. Anastacia stále sází na osvědčený styl, který se nepokouší o žádnou zvukovou revoluci, ale spíš se snaží oprášit tradici chytlavého kytarového poprocku s údernými refrény. Je sice sympatické, že zpěvačka nepodléhá radio – trendům tanečních odrhovaček a hrátek s elektronikou, jenže mezi desítkou písniček zaujme jen máloco.

Tím nejvýraznějším je pilotní singl Stupid Little Things, jemuž díky živelnosti a vokální exhibici snadno odpustíte i to, že není nikterak objevný. Písnička se ale žádných velkých hitparádových úspěchů nedočkala a videoklip k ní má k dnešnímu dni jen něco kolem dvou a půl milionu zhlédnutí.

Anastacia na novince staví písničky podle stále osvědčeného mustru sloka – gradace – refrén. Oproti stovkám a tisícům podobných skladeb a jejich interpretů sice zaujme hlubokým hlasem, ten jí ale nejlépe funguje v rockových polohách. Cajdáky, které na albu zastupuje třeba dramatická, ale kvůli své předvídatelnosti vlastně dost nudná balada I Don’t Wanna Be The One Anastacii moc nesluší. Víc jí to šlape, když se může pořádně Anastacia - Resurrectionopřít do refrénu, třeba jako v úvodní Starring At The Sun se zajímavou atmosférou a živočišnou energií.

Jenomže je to právě energie, co desce ve výsledku nejvíc chybí, a tak nejlepší zprávou z tábora Anastacie je prozatím ta, že zpěvačka se může znovu postavit za mikrofon.

Anastacia – Resurrection
Vydavatelství: Sony Music
Celkový čas: 36:30
Seznam skladeb: Staring at the Sun, Lifeline, Stupud Little Things, I Don’t Want To Be the One, Evolution, Pendulum, Stay, Dark White Girl, Apology, Broken Wings

 

Témata: