Aneta Langerová představila novou desku Jsem


Aneta Langerová, vítězka první řady soutěže Česko hledá SuperStar, dnes poprvé řekla víc o své nové desce Jsem. Na jedenácti křehkých i drsnějších písničkách se vedle Langerové podílel i Martin Ledvina, Tomáš Klus nebo Michal Hrůza. Křtít se deska bude začátkem prosince.

Zpěvačka Aneta Langerová dnes představila písničky z chystaného třetího alba Jsem. Název desky, na které se objeví jedenáct písniček, vychází ze skladby, kterou na desku Langerové napsal písničkář Tomáš Klus. Název prý charakterizuje současný stav její hudební kariéry. "Debut Spousta andělů byl o tom, že existuju a někdo mě chrání. Následující Dotyk nějakým způsobem vypovídal o mém vývoji a třetí deska svědčí o tom, že už nechci být tak plachá a někde se schovávat. Už jsem vyspěla a chci to ukázat i v nových nahrávkách," vysvětluje Langerová.  

Aneta LangerováDvaadvacetiletá první vítězka první řady soutěže Česko hledá SuperStar na své třetí desce spolupracovala s producentem Martinem Ledvinou, který má prsty i v předchozí desce Langerové Dotyk z roku 2007. "Na albu jsou velké kontrasty, některé folkové polohy vyvažují skladby jako Jedináček, o které říkáme, že je jako od Led Zeppelin," řekla Langerová. Právě za drsnější polohy alba může Ledvina, který předělal a o další nástroje obohatil folkové základy skladeb, jež  dodala z velké části Langerová. Ta je také autorkou některých textů. Jednu z nejklidnějších písní, folkově znějící Už víš, ale napsal právě Ledvina.  "Jsem spíš člověk, který by si chtěl sednout s kytarou a zpívat něžné písničky, ale mám v sobě i toho ‚draka‘, který by chtěl na jevišti vystupovat s elektrickou kytarou," podotkla Langerová.

Křest v prosinci, turné v únoru
Album Jsem, které se objeví v polovině listopadu, bude obsahovat 11 písní. Vedle Langerové a Ledviny jsou jejich autory Tomáš Klus, Oskar Petr, Michal Hrůza a Filip Horáček. Křest alba proběhne na začátku prosince, v únoru příštího roku zpěvačka se svou kapelou vyjede na turné.

Poslechněte si nový klip Langerové V bězvětří

Langerová na začátku letošního roku zvítězila v kategorii zpěvačka roku hudebních cen televize Óčko a ve dvou kategoriích uspěla také v anketě Žebřík hudebního časopisu Report: čtenáři ji zvolili zpěvačkou roku a její píseň Vysoké napětí vybrali za skladbu roku. Její debutové album Spousta andělů vyšlo v roce 2004 a prodalo se ho přes 100 tisíc kusů.

Aneta Langerová v soutěži Česko hledá SuperStar

Témata: