Anketa: Co se letos líbilo Kouli (a co se líbilo vám)?


Kdo nehodnotí uplynulý rok, ten jako by nebyl. Vždyť co kdybychom na něco důležitého anebo hezkého náhodou zapomněli? I Koule se s tím starým rokem rozloučí jednou malou anketou. Co naše redaktory v muzice mile překvapilo? Co je naštvalo? Na co se těší? A na co se těšíte vy? Děkujeme za celoroční přízeň a přejeme hezký hudební i osobní rok 2010! S Koulí, samozřejmě :-)

Redaktoři Koule.cz odpovídali na čtyři otázky:
1. Nejlepší deska roku ?
2. Nejlepší koncert roku?
3. Největší zklamání?
4. Na co se těším v roce 2010?

Jana Moravcová

1. White LiesTo Lose My Life, IAMXKingdom of Welcome Addiction, MuseThe Resistance
2. Moby (O2 Sázavafest 2009, Kácov). Absolutně předčil všechna kritická očekávání a předvedl nabitou rockovou show, The Ting Tings (Bažant Pohoda 2009, Trenčín). I přesto, že odehráli jen čtyřicetiminutový set, stála jsem celou dobu s pusou dokořán.
Nine Inch Nails (Praha, O2 arena). Hudební a vizuální vražda nejen v podání Trenta Reznora a jeho brutálně syrové kapely, ale i předskokana Alexe Empire. Učebnicová ukázka, jak za pomoci světla a řízných kytar manipulovat tisícovkami lidí dle libosti. Hudebně samozřejmě bez chyby.
poll3. U2 zase nepřijeli.
4. Na další skvělé debutanty (letos namátkou Florence and the Machine, White Lies), na Pohodu 2010 a skvělou dramaturgii tamního realizačního týmu, na nové desce prý pracuje Christina Aguilera, Red Hot Chilli Peppers, Britney Spears

Jiří Vaněk

1. Pro rok 2010 mi ale určitě zůstanou v iPodu třeba nové Morrisseyho album Years of Refusal, druhá deska The Horrors jménem Primary Colours, sólovka Who Killed Amanda Palmer zpěvačky z The Dresden Dolls nebo třetí deska Franz Ferdinand Tonight. Z českých interpretů je to určitě debutové album třineckých Charlie Straight, Hometown Zombies od The Prostitutes, KanibaLOVE od Prohrála v kartách nebo Klenot Vypsané fixy
2. Morrissey v Divadle Archa, Leonard Cohen v O2 areně, The Subways v Lucerna Music Baru nebo Yeah Yeah Yeahs v Roxy.
3. Jednoznačně vystoupení Arctic Monkeys na Rock for People. Přestože se mi od nich pořádně líbila vlastně jenom první deska, beru je pořád jako jednu z prvoligových britských indie kapel. Jejich koncert byla nuda a šeď. Hrůzným zážitkem bylo Umění fugy v podání skupiny Laibach na koncertě v Arše.
4. Doufám, že se uskuteční koncert skotských Biffy Clyro odložený kvůli jejich předskakování na americkém turné Muse. Z českých luhů a hájů netrpělivě očekávám novou desku Xindla X.

Štefan Titka

1. Muse – The Resistance,  IAMXKingdom of Welcome Addiction, Charlie StraightShe´s a Good Swimmer
2. Muse (Berlin), Lamb (Praha, Lucerna), Pink (Praha, O2 arena)

Poslechněte si poslední Muse

Luboš Procházka

1. Michael BubléCrazy Love
2. Tina Turner (Praha, O2 arena)
3. Pořadatelská služba na Madonně
4.
Na velké české tour Karla Gotta

Matouš Hutník

1. MikaThe Boy Who Knew Too Much
3. Česká MTV!
4. Plánuju navštívit koncert Lady Gaga

Poslechněte si Charlie Straight

Vladimír Pohorecký

1. Brett AndersonSlow Attack, MewNo More Stories, Manic Street PreachersJournal For Plague Lovers2. Vystoupení Petera Bjorna a Johna na Planet festivalu v Táboře
3. U2No Line On the Horizon
4. Těším se na nové desky od Arcade Fire, Klaxons a MGMT

Milan Janeček

1. Chickenfoot – Chickenfoot
2. Eagles (Praha, O2 arena) a Saga (Loket)
3. Rozpad Toto
4. Těším se na koncerty s kapelama, ve kterých hraju, a snad vydá desku nebo přijede některý z mých oblíbených umělců.

Hana Slívová

1. Pete DohertyGrace/Wasteland, Kings of ConvenienceDeclaration of Dependence, Robbie WilliamsReality Killed the Video Star, Pet Shop BoysYes, BeyoncéI Am… Yours, z českých Tomáš KlusHlavní uzávěr splínu, The ProstitutesHometown Zombies, Charlie StraightShe´s a Good Swimmer.
2. Wilco (Eindhoven), Kings of Convenience (Stockholm), Morrissey (Praha, Divadlo Archa), Avishai Cohen (Praha, Palác Akropolis)
3. Lily Allen (Praha, SaSaZu)
4. I v roce 2010 budu doufat, že se Pete Doherty neufetuje a někdy snad přijede do Prahy.

Co nás čeká v roce 2010?
Desky chystají například Kryštof, Tata bojs, David Byrne a Fatboy Slim, James Blunt, Linkin Park, Kesha, My Chemical Romance, Jeff Beck, The Streets, Charlotte Gainsbourg, Photolab, Pendulum, Estelle nebo HIM.

V lednu opět přijedou do Prahy Depeche Mode, v únoru se v pražské Lucerně představí Glen Hansard a Markéta Irglová. V březnu se do Česka vrací rapper 50 Cent, v dubnu zase vokalista Bobby Mc Ferrin. V květnu postraší Prahu i Ostravu američtí Kiss a v červnu se v Praze ukáže Elton John. Jen pár dní po něm zahrají na mimoňském letišti Metallica a Megadeth. Pak už bude čas na klasické prázdninové festivaly. Držíme palce sympatické a červencovou tragédií zasažené trenčínské Pohodě. (sli) 

Témata:,
swipe helper

Mezi články můžete přecházet pohybem prstu na displeji do stran

zavrit