Baby, hlaste se do battlu!


Druhý soutěžní večer Street dance battlu nite v pražských Karlových lázních splnil to, co sliboval: správnou klubovou párty a taneční show v jednom. Očekávané all style battly, hlavní náplň celé páteční akce, proběhly až v závěru večera. Že by však potvrzovaly rčení „to nejlepší nakonec“, to se říci nedá...

Zvlášť kluci, zvlášť holky; to je heslo letošního vydání této akce. Každý měsíc se v pražském klubu odděleně utkají v tanečních soubojích čtyři kluci a čtyři dívky, které vybrala porota ze všech přihlášených. Stále však přetrvává stejný problém – do battlu se hlásí málo holek. Porota pak nemá z čeho čtyři finalistky vybírat a úroveň celého ženského battlu tedy klesá. Stejná situace nastala i tentokrát. Sám moderátor akce Fero Bodnár vyzýval dámské osazenstvo: „Baby, hlaste se do battlu, je vás málo!“

Vítězové
V minimální konkurenci nakonec zvítězila od začátku favorizovaná Káka (Bds). Naopak v mužské kategorii to zvučnými jmény jenom vřelo. Angelpop (Last Minute), Tomáš (Dance 2XS), Elmer (Dynamic) a Taz, to jsou tanečníci, kteří se dokázali přes dema probojovat a následně utkat v tanečních soubojích. Finálový battle, ve kterém se proti sobě postavili energický Elmer s poppinovým mistrem Angelpopem (bohužel tancoval popping na každý zahraný styl), nakonec dopadl vítězně pro Elmera.

Rozdílné písně i styly
Diváci však o regulérnosti battlů polemizovali. Jednotícím hlediskem pro porotu, která hodnotí oba tanečníky, je stejná hudba a taneční styl, s kterým se musí soutěžící v jednotlivých vstupech vypořádat. DJ Rockstar, který celým večerem provázel, ale tuto podmínku nedodržel. Občas tanečníkům zahrál nejen rozdílnou písničku, ale dokonce i rozdílný taneční styl. I když by se tohle stát nemělo, je bohužel pouze věcí DJ, co a v jakou chvíli pustí.

Kromě klasické diskotékové zábavy plné hip hopových songů, drinků a tanečních kreací se mohli návštěvníci v pátek 17. října těšit na půlnoční taneční demo v podání BDS Academy a také na bláznivé vystoupení nově vzniklé skupiny The Freak show.

Blížíme se do finále
Série soutěžních večerů street dance battle nite bude pokračovat až do konce roku. Začátkem ledna se z ženských i mužských finalistů, kteří postoupili do dalšího kola, vytvoří páry. Ty budou mezi sebou battlovat až do června, kdy vzejde absolutní vítěz. Taneční pár, který celé klání vyhraje, si bude moci nárokovat jakoukoli cenu v hodnotě 100 tisíc korun. Vysoká výhra není jedinou zvláštností této každoměsíční akce. Důležitou předností street dance battlu nite je jeho neformálnost, pravá klubová atmosféra a přátelské battlování. Snad právě proto se tato akce těší tak hojné návštěvnosti. Takže nashledanou za měsíc!

Témata: