B.B. King vystoupí v Tesla Areně. Prý naposledy


Slavný bluesový kytarista, skladatel a zpěvák B.B. King míří i se svojí kapelou do Prahy. V Tesla Areně na Výstavišti v Holešovicích bude koncertovat ve středu 15. července. Prý naposledy.

B.B. KingTřiaosmdesátiletý B. B. King jede podle vlastních slov rozlučkové turné, na kterém fanouškům představuje své nejnovější album One Kind Favor. Vstupenky od 700 do 2700 Kč jsou stále v prodeji v síti Ticketportal. Zpěvák, skladatel a zejména fenomenální kytarista B. B. King Prahu poprvé navštívil na začátku 90. let, kdy vyprodal velký sál tehdejšího Paláce kultury (dnes Kongresové centrum). Při dalších návštěvách si s ním na pódiu zahrál i tuzemský slavný kytarista Luboš Andršt.

B.B. King, původním jménem Riley B. King, se narodil v roce 1925 v americkém státě Mississippi. Jako dítě sbíral bavlnu, po druhé světové válce se začal profesionálně věnovat hře na kytaru a odstěhoval se do města Memphis. Tady žil se svým bratrancem Bukkem Whitem, známým bluesovým hráčem.
Začátkem padesátých let se stal B.B. King rádiovým diskžokejem. Vysílal pod jménem Beale Street Blues Boy, které si následně zkrátil na Blues Boy. Proslavila jej nakonec zkrácenina této přezdívky a jména na verzi B.B.King, kterou používá dodnes.

Podívejte se na B.B. Kinga a jeho Blues Boys Tune

B.B. King (USA)
Kde:
Tesla Arena, Výstaviště Holešovice – Praha 7
Kdy: 15. července
Čas: 20:00
Vstup: od 700 do 2700 Kč v síti Ticketportal.

 

 

Témata:,