Berlusconi toká na desce. Podívejte se na politiky, kteří chtějí dělat muziku

matoush

Méně než deset dní trvalo bývalému italskému premiérovi Silviu Berlusconimu, než se z politiky vrátil k hudební kariéře. Tento bývalý zpěvák otextoval celou desku milostných písní. V dnešním Šrumci si připomeneme ty osobnosti politického života, které se kromě službě státu věnovaly i službě hudebním fanouškům.

Poté, co se stal Silvio Berlusconi mediálním magnátem, nejbohatším Italem, premiérem a profesionálním svůdcem, rozhodl se vrátit na počátek kariéry, kdy se živil jako zpěvák romantických písní na výletní lodi. Tentokrát ale Silvio na desce nezpívá, nýbrž je autorem romantických textů. O hudbu se postaral přítel bývalého premiéra, kytarista Marian Apicelli. Je to jejich čtvrtý společný počin.

"Myslím, že se svými velkými zkušenostmi bude schopen napsat velmi dobré milostné písně," řekla agentuře AP Maria Grazia Merilliová před římským obchodem s hudebninami, kde se deska začala prodávat. Album by si však prý nikdy dobrovolně nekoupila.

http://www.youtube.com/watch?v=IV4IjHz2yIo&feature=player_embedded#!

Ano, po všech svých bunga bunga (sexuální rituály) budou písně určitě upřímné. A doufejme, že je nazpívá někdo talentovanější než pan expremiér.

Berlusconiho blízký přítel Vladimír Putin také letos ovládl pole showbussinesu. Už v létě jsme psali o jeho verzi Blueberry Hill původem od Louise Armstronga. “Bljubery hyl” se stal skutečným fenoménem a diskotékovou vypalovačkou sezony. 

Jedno z nejznámějších hudebních vystoupení politiků má na svém kontě i nestor slovenské politiky Vladimír Mečiar. Jeho S pánom bohom idem od vás by bylo nepochybně důstojnou tečkou za kariérou kontroverzního politika, jak je tedy možné, že byl po něm ještě několikrát zvolen do parlamentu a byl dokonce členem vlády? Inu, byla devadesátá léta a lidé věřili Britney Spears, že je panna. Proti tomu je tohle důvěryhodné.

Nesrovnatelně lepším hudebníkem byl ve stejné době americký prezident Bill Clinton. Tento sympaťák se po celém světě proslavil jako vášnivý saxofonista. Václav Havel mu dokonce jeden nástroj daroval během státní návštěvy. Jak Clinton válell? Posuďte sami.

 

Témata: