Britskou jedničkou je Number 1. A jaký je nový Eminem?

matoush

V sedmnáctém týdnu hitparád se dozvíte, zda se zadařilo novému singlu Eminema We Made You, poslechnete si mladého nadějného britského folkového zpěváka a uvidíte i dalšího kandidáta na hit letošního léta.

Další nudný týden na Billboardu. V TOP10 se odehrály jen dvě výraznější změny: Miley Cyrus a její The Climb poskočila na čtyřku (minule byla 8.) a mezi nejlepších deset se dostala i novinka Eminema s názvem We Made You. „Eminem je zpět takový, jakého ho máme rádi. První singl, Crack A Bottle, byl tvrdší, než na co jsme zvyklí, ale tady ukázal, že pořád umí udělat to, co se od něho čeká,“ hodnotí We Made You server urbanreview. We Made You zvítězilo v Irsku, umístilo se i na Novém Zélandu (4. místo) nebo v Británii (5. místo).

Poslechněte si We Made You

http://www.youtube.com/watch?v=7CiuakGOouU

Na čele britských officialcharts je nováček tohoto týdne Number 1 od Tinchyho Strydera aN-Dubz. „Tohle Number 1 je moje osobní Number 1,“ píše devatenáctiletá Ashley z Cardiffu. „Už jsem to slyšela asi stokrát a nejméně stokrát si to ještě pustím.“

Poslechněte si Number 1

Francouzskou jedničkou tohoto týdne je Like a Hobo od Charlieho Winstona. Jako tulák je prvním singlem z alba Hobo, které vyšlo letos v lednu. Jindy antianglofonní Francouzi si britský folk zamilovali stejně jako valonská část Belgie, kde je singl na třetím místě žebříčku prodeje.

Poslechněte si Like a Hobo

Léto se nezadržitelně blíží a dokazuje to i hudební průmysl. Na čele německého pořadí legálně stahovaných písní se sluní prázdninová hitovka Mamacita někdejší německé superstar Marka Medlocka. Takže vezměte plavky a vzhůru na pláž!

Poslechněte si píseň Mamacita

http://www.youtube.com/watch?v=mOftplLakaM

Úletem tohoto týdne je píseň Rubber Lover, teprve druhý singl alternativního rockového dua Marmaduke Duke. Spojení „Úlet týdne“ tentokrát prosím chápejte jako kladné ocenění, protože nekonvenční klip si rozhodně zaslouží naši pozornost. Škoda, že je tak krátký.

Poslechněte si píseň Rubber Lover

http://www.youtube.com/watch?v=x8ascp99iis

Billboard Hot 100 Music Chart (USA)
1. The Black Eyed Peas
– Boom Boom Pow
2. Lady GaGa – Poker Face
3. Flo Rida feat. Ke$ha – Right Round
4. Miley Cyrus – The Climb
5. Soulja Boy Tell ‚em feat. Sammie – Kiss Me Thru The Phone

theofficialcharts.com (Velká Británie)
1. Tinchy Stryder feat. N-Dub
z – Number 1
2. La Roux – In For The Kill
3. Calvin Harris – I’m Not Alone
4. Lady GaGa – Poker Face
5. Eminem feat. Charmagne Tripp – We Made You (D)

italiancharts.com (Itálie)
1. Valerio Scanu
– Sentimento
2. Arisa – Sincerità
3. Malika Ayane – Come foglie
4. Marco Carta – La forza mia
5. Tiziano Ferro – Il regalo più grande

finnishcharts.com (Finsko)
1. Cheek
– Jos mä olisin sä
2. Lady GaGa – Poker Face
3. Flo Rida feat. Ke$ha – Right Round
4. Anna Puu – C’est la vie
5. Lily Allen – Fuck You