Bude jaro opravdu patřit Green Day?


Fenomén Green Day. Uctívaní američtí punkrockoví bohové s fanoušky po celém světě. Dosud bezejmenné album, následník multiplatinového desky American Idiot, má vyjít na jaře letošního roku. Je opravdu nač se tolik těšit?

Veleúspěšný American Idiot zajistil v roce 2004 kapele Green Day nevídanou popularitu. Alba se prodaly milióny kusů, skupina byla na roztrhání. Po téměř pěti letech čekání se fanoušci konečně dočkají nové desky. Všichni doufají, že bude stejně provokativní a nabitá energií jako ta předchozí. Sám frontman kapely Billie Joe Armstrong v rozhovoru pro lednové číslo magazínu Alternative Press (dále AP) prohlásil, že chce vždy dělat jen tu nejlepší hudbu.

Přečtěte si rozhovor s Billie Joe Armstrongem
Přečtěte si o připravované desce

Magazín AP měl možnost nahlédnout do studiové přípravy nového alba. Redaktoři sice nemohli vyslechnout všechny chystané skladby, i tak ovšem zaznamenali písně zaměřené politicky, texty orientované nábožensky, ale i velmi osobní songy. Rozdělili album na tři tematické roviny: Heroes and Cons, Charlatans and Saints a Horseshoes and Handgrenades. Nicméně tohle všechno jsou jen spekulace a teze hudebních publicistů.

Poslechněte si hitovku She od Green Day

Významnou inovací, která by mohla Green Day posunout kupředu, je výměna producenta. Dlouholetého a zajetého spolupracovníka Roba Cavala vystřídal bubeník kapely Garbage a producent Butch Vig, který má produkčně na svědomí mimo jiné i slavné album Nirvany Nevermind.

Kam se parta punkrockových idolů ve složení Billie Joe Armstrong (kytara a zpěv), Tré Cool (bicí) a Mike Dirnt(basa, pomocné vokály) posune dnes, když její členové už pomalu vrší čtvrtou dekádu svého života? Billie mluví o takzvaném power-popu a také o tom, že když tvoří, tak cítí, že nestárne. I to by mohl být příslib do budoucna.Jak to všechno dopadne a kdy album opravdu vyjde, to se dozvíme na jaře letošního roku. Stejně tak se vyjasní trasa chystaného turné k propagaci nové desky. Zatím si můžeme přát, aby Green Day opět zavítali i do České republiky.

 

 

Témata:,