Budete si přát, abyste nikdy nezemřeli: 8 nejděsivějších posmrtných rituálů

Redakce

Jednou tam všichni musí. Smrt je přirozenou součástí života. Způsoby, jakým se s ní jednotlivci vypořádavají, se nicméně velmi různí. A některé jsou tak strašidelné, že si budete přát, abyste nikdy nezemřeli.

 1. Rakve ve výšinách
  Pohřební zvyklost pochází původně z Číny, dodržuje ji ale více asisjkých národů. Spočívá v tom, že se ostatky v rakvi nepohřbí do země, ale zavěsí se na skalní stěnu. Nebožtíci tak mají být blíže nebi, má to ale i praktický důvod – když jsou nad zemí, nemůže na ně žádný mrchožrout.
 2. Nebeský pohřeb
  Přesně naopak to dělají tibetští budhističtí mniši. Když jim zemře někdo blízký, odnesou ho na vrchol kopce, a tam jeho tělo jen tak položí. Nechají ho na pospas dravé zvěři a především ptákům. Chtějí totiž, aby pak zemřelého roznesli do všech koutů světa.
 3. Mejdan s kostrou
  Na Madagaskaru rodiny každých pět let na jeden den vykopou své mrtvé a celý den s ostatky vesele dovádí. Exhumace končí tehdy, kdy se tělo definitivně rozloží. Teprve pak, jak věří, duch těla skutečně odešel na onen svět a nalezl mír.
 4. Za každého jeden prst
  Tradice z Papuy-Nové Guineje, kterou až nedávno zákonem zákazali, spočívá v tom, že si pozůstalí za každého zemřelého člena rodiny useknou jeden prst. Symbolizuje to bolest a utrpení ze ztráty milovaných.
 5. Vyfintěné mumie
  Zvyk z Indonésie je podobný tomu z Madagaskaru. Tady je ale méně mejdanu a více péče o mrtvolu. Ta je po vykopání z hrobu převlečena do čistého oblečení. Kobka i rakev jsou pečlivě uklizeny, mrtvý se vloží zpět a znovu zakope.
 6. Pohřební kapsle
  Novinka, kterou, až bude k mání (a to už brzy bude) ocení především milovníci přírody. Aby měli jistotu, že jejich drazí i po smrti poslouží přírodě, mohou jejich ostatky vložit do speciálních kapslí. Ty se pak zasadí do země a vyroste z nich nový strom.
 7. Výstavní lebka
  Asi nejděsivější rituál naštěstí praktikují pouze ve vesnicích na ostrově Kiribati. Když tam někdo zemře, pohřbí ho na dvorek před domem. Počkají určitou dobu, dokud se nerozloží maso. Pak začnou znovu kopat a z hrobu vyjmou lebku. Ta je očištěna a vystavena na nejvyšší polici v domě. Zároveň je jí nabídnuto jídlo a tabák.
 8. Moderní pohřby
  Když se nad tím zamyslíte, moderní pohřby jsou taky celkem strašidelná záležitost. Z těla se vypumpuje krev a napustí se do něj tekutina, aby nezačalo hnít příliš brzy. Obleče se, nalíčí se a uloží se do předražené luxusní rakve. Podivná zvyklost…

Krysy v žaludku a bodec ve střevech: 5 vůbec nejodpornějších způsobů mučení

Muž tvrdí, že našel mrtvého draka!