Ceny MTV: Vítězná Lady Gaga na sobě měla šaty z masa

Hana-Slivova

Americká popová zpěvačka Lady Gaga se v neděli večer stala královnou předávání hudebních cen MTV, když získala osm ocenění a zaujala tradičně i outfitem. Na sobě měla róbu spíchnutou z cárů hovězího. Hvězdou večera byli ale i jiní: loňští skandalisté zpěvák Kanye West a zpěvačka Taylor Swift. Koukněte na fotky ve fotogalerii.

Lady Gaga získala na cenách MTV osm cen, za ženské video, popové video, taneční video, za choreografii, střih a režii, za párový projekt (s Beyoncé udělaly skladbu Telephonepodívejte se) a nejprestižnější cenu za video roku. V této kategorii bodovala klipy k songům Bad Romance a Telephone. "Byla jsem tak nervózní, že své příznivce zklamu," nechala se slyšet vítězná popová star se třinácti nominacemi, když se slzami v očích přebírala hlavní cenu z rukou jiné legendy, zpěvačky Cher. Divákům pak zazpívala píseň Born This Way, song z nového alba, které se bude jmenovat stejně jako zmíněná píseň. Zpěvačka také dostála své pověsti a na pódium se dostavila v šatech a klobouku vytvořeném z kusů hovězího masa.

Poslechněte si ukázku z Born This Way

http://www.youtube.com/watch?v=ozWGAD1TTWI

Taylor Swift odpustila Westovi
Na pódiu se při předávání kromě Eminema, jenž show zahajoval, objevila také zpěvačka Taylor Swift, která ale vyšla s jedinou nominací naprázdno. Taylor Swift zpívá písničku Inocent, kterou věnovala Kayne WestoviPřesto patřila při vyhlašování cen k hlavním hvězdám. Předávání totiž poznamenal dozvuk loňského skandálu, jehož protagonisty byl kromě Swift rapper Kanye West.
Rapper loni neudržel nervy na uzdě a v momentě, kdy Swift přebírala svou cenu, vyskočil na pódium a prohlásil, že ocenění měla dostat Beyoncé (Oh, Kanye West, super účes, co tu děláš? vzpomíná Taylor Swift.) Jeho chování loni odsoudil dokonce i prezident Barack Obama.
I letos část publika Westa přivítala bučením, ale zpěvačka mu očividně odpustila. Textem přednesené písně Innocent (Nevinný) nabídla Westovi smír: "Je ti dvaatřicet a pořád jsi nedospěl, nejsi tím, co ze sebe děláš, pořád ještě jsi nevinný."
Kauza Swift vs. West dokonce zastínila i triumf Lady Gaga s osmi cenami. Ten pořadatelé nejdřív označili za rekordní, po prozkoumání análů později upřesnili, že rekord drží zpěvák Peter Gabriel s deseti cenami z roku 1987. Lady Gaga je s osmi cenami na druhém místě spolu s norskými A-ha, kteří uspěli v roce 1986.

Taylor Swoft a Innocent na cenách MTV

http://www.youtube.com/watch?v=NxsD3PkqqMA

Dvě nominace z osmi proměnil v kategorii hip-hopové video a mužské video rapper Eminem za píseň Not Afraid. Další ceny si odnesli Justin Bieber jako nejlepší nový umělec, Jay-Z a Alicia Keys za kinematografii či rocková skupina 30 Seconds toMars za nejlepší rockové video Kings and Queens.

    

Témata: