Česko Slovensko má talent vs. Talentmanie. Kdo bude lepší?

Lubos-Prochazka

Televize Prima a Nova rozjely velké "talentové" projekty. Na Primě jde o Česko Slovensko má talent, Nova má Talentmanii. Který kanál bude úspěšnější? Zatím to vypadá na Primu. Proč? Má známější formát a chce soutěž rozjet dříve než Nova. "Samozřejmě to bude souboj, ale my jsme si ho nevybrali," prohlásil šéf Primy Marek Singer. Narážel tím přitom na fakt, že jeho televize oznámila soutěž daleko dřív.

Koule.cz vám – včetně poroty a moderátorů – představuje nové talentové soutěže Česko Slovensko má talent a Talentmánii. Nechybějí ani termíny castingů, které ještě můžete stihnout.

pollČesko Slovensko má talent

* TELEVIZE: Prima a Joj
* START: Zřejmě během léta. Přesný termín rozjedu Prima tají.
* O CO JDE: Jde o českou verzi světové soutěže Got Talent, která se ve Velké Británii loni proslavila díky kostelnici Susan Boyle. Kdo by si nepamatoval, jak ve venkovských šatech a s neupravenou vizáží nádherně odzpívala písničku z muzikálu Bídníci I Dreamed A Dream. Ve finále pak ale odešla poražena.
Talentová soutěž ovšem není jen o zpěvu, také se v ní tančí nebo hraje se zvířaty. A to v přepočtu o 2,6 milionu korun. Zúčastnit se mohou týmy i jednotlivci. Vítěz pak postoupí do světového finále soutěže v Las Vegas.
* POROTA: Ve Velké Británii byl v porotě slavný "kat" Simon Cowell. V české verzi zasednou zpěvačka Lucie Bílá, moderátor Jan Kraus a slovenský producent Jaro Slávik. Bílá slíbila, že bude "hodnej policajt". Za svůj úkol prý považuje dodávat soutěžícím na scéně sebevědomí. "To je úkol, který mi jde a na který se těším," řekla Lucie. "Někdo z krásně obyčejných lidí má příležitost zažít americký sen, který jsem zažila i já coby švadlena z malé vesnice. A já jsem ráda, že u toho budu," dodala.
* MODERÁTOŘI: Zkoušel to Vojta Kotek, nakonec se ale s televizí nedomluvil. Podle posledních zpráv nevyšlo Primě ani vábení Ondřeje Brzobohatého. Spekuluje se o tom, jestli vedení Primy moderování nesvěří Tereze Pergnerové.
*CASTINGY: První casting proběhl o víkendu v Bratislavě. Dorazilo na něj 500 "talentů". Další termíny: 6. 6. Plzeň, 13. 6. Brno, 18. 6. Žilina, 20. 6. Ostrava, 25. 6. Košice, 27. 6. Praha

Talentmania

* TELEVIZE: Nova a Markíza
* START: září až prosinec
* O CO JDE: Jde o stejnou show, jakou si ze zahraničí koupila Prima. Lidé v ní budou moci zpívat, tančit nebo hrát na hudební nástroje atd. Vítěz získá odměnu ve výši 4 miliony korun. Předlohu v zahraničí Talentmania nemá. O veškerou přípravu se stará, stejně jako v případě Česko Slovenské SuperStar, televize Markíza.
* POROTA: V porotě zasednou muzikant Pavol Habera, modelka Alena Šeredová, moderátorka Adela Banášová a režisér Zdeněk Troška.
* MODERÁTOŘI: Za českou stranu má soutěž uvádět Leoš Mareš, jméno slovenského zástupce zatím neznáme.
* CASTINGY: Již skončily, proběhly u nás a také na Slovensku. "Každý mohl přijít a ukázat, co umí. Zájemci se nemuseli nijak registrovat. Ti, co postoupí do dalších kol, budou osloveni od začátku července. Přesné datum zatím stanoveno nebylo," řekla mluvčí projektu Lucie Juráčková. Zájem o castingy byl podle ní obrovský a nechyběli na nich ani senioři.

Podívejte se, jak loni soutěž Britain´s Got Talent (Británie má talent) proslavila Susan Boyle

Čtěte také na Kouli.cz: Susan Boyle, chasník Paul nebo transvestita Geraldine bodují v superstar. Jsou podivní (ale taky dobře zpívají).

 

Témata:, ,