Chodúr odtajnil plány. Chce desku s Orchestrem Gustava Broma

Lubos-Prochazka

A je to venku. Vítěz Česko Slovenské SuperStar Martin Chodúr (20) prozradil své plány ohledně natáčení debutového alba. "Rád bych ho nahrál s Orchestrem Gustava Broma," řekl deníku MF Dnes. V rukávku už má Martin několik písní. Jenže neví, jak je kapelník přijme.

Deska Martina Chodúra bude letos očekávaným titulem. "Orchestr Gustava Broma projevil zájem ji se mnou natočit," prozradil Martin. Teď ale čeká, jak kapelník Vladimír Valovič přijme písně, které napsal. Pokud ho nezaujmou, budou společně hledat nový repertoár. Chodúr si ale přeje, aby písně na jeho bigbandové desce byly aranžovány moderněji včetně využití elektroniky.
Orchestr Gustava Broma je velký jazzový a swingový orchestr (tzv. big band) čítající celkem 18 hudebníků – sólového pianistu, kytaristu, kontrabasistu a bubeníka, zbývajících 14 hráčů hraje v sekci trombonů, trubek a saxofonů. Kapela za dobu své existence nahrála kolem 576 různých hudebních nosičů.

Absolvent ostravské konzervatoře Chodúr má v záloze nabídku od Jarka Nohavici, se kterým se Martin setkal ještě v průběhu soutěže. Nohavica by mu případně mohl otextovat nějaký převzatý hit. Debutového alba Martina Chodúra bychom se měli dočkat na jaře tohoto roku. První Česko Slovenská SuperStar chce ale kromě natáčení a vystupování s orchestrem také dál koncertovat se svojí ostravskou kapelou Robson.

Podívejte se na Martina Chodúra, jak v SuperStar zpíval Paparazzi od Lady GaGa:

http://www.youtube.com/watch?v=SafCbWfrAUA

Šmajdu čekají v létě festivaly
O desce přemýšlí i stříbrný finalista SuperStar Miro Šmajda (21)."Tyto věci je lepší nechat si pro sebe, protože nikdy není nic jisté," říká Miro k nabídkám ohledně CD. Na konci roku ale dostal práci od organizátora velkých slovenských festivalů Jula Viršíka. "Dohodl jsem se s ním, že vystoupí na několika letních akcích. Živé hraní mu jde, bude se cítit jako ryba ve vodě," řekl. Je také dost možné, že Miro dostane nějakou roli v pražských muzikálech Michala Davida (49), který mu začal fandit poté, co se mu kvůli "chování" zošklivil Martin Chodúr.