Colours 2014, den 2: Zaz zas zazářila. Svítil ale i král soulu Charles Bradley

ondrejbambas

Kam vyrazit druhý den festivalu Colours of Ostrava? Moment rozhodování příšel po semění, kdy se překrývali berlínští mladíci Abby s Francouzkou Zaz a dánská elektronika s britským talentem Jamie Woonem. To nejlepší, zdá se, ale Colours nabídnou o víkendu.

Hučí do vás rodiče, že bez angličtiny se dnes nedomluvíte, nebo máte pocit, že v práci se pro kariérní  růst naučit cizí jazyk prostě musíte? Možná, pokud ale máte silné charisma a umíte navíc zpívat, můžete mít štěstí jako Zaz a utáhahnete pětasedmdesátiminutový koncert před desetitisícovým davem v rodném jazyce – tedy francouzštině. Občas budete chtít říct důležité poselství, tak si napíše překlad a roztomilou češtinou všechny dojmete. Většinu času ale za sebe necháte promlouvat hudbu. Navíc budte mít za sebou sehranou kapelu, schopnou dát všechno od popu přes brazilskou hudbu a šanson až po jazz. To pak  bude všechno snazší a šikovný scénograf s osvětlovačem v týmu už jsou pouze bonus.

Když ZaZ před dvěma lety vyčarovala nad Ostravou duhu, byl to magický moment nejen pro diváky, ale i pro samotnou zpěvačku. Nyní se nic podobného vzhledem k hraní za úplné tmy stát nemohlo, miláčkem publika se ale stala stejně. I proto 29. listopadu přijede do karlínského Fóra (zpráva).

Colours 2014, den 1. MGMT hráli, jak si sami pískali

Severovýchodně od Francie leží Dánsko, a tam mají asi jiný gang.

, ale její set ve výsledku stejně působil trochu ploše.

TrentemØller kombinují elektroniku s rockem,a  jejich show tak byla hudebně zajímavější. Promakanější mají i celý koncept představení, včetně povedeného intra. Zatímco lonští kolegové z The Knife využili „umu“ šíleného konferenciéra, TrentemØller představil na střeše FOH (zvukařovo místo naproti pódiu) vtipný živý orloj. S pódiem si osvětlovač poradil také lépe než kolegyně o den dříve u MGMT. Někdy tak zůstaly čitelné pouze siluety hudebníků, někdy se rozsvítila celá stage po obvodu konstrukce. Hlavní devízou ale zůstala autentičnost, kterou kapela servírovala celých 80 minut. Škoda jen, že na dánskou elektronikou nedorazilo víc lidí. Takový problém dnes mít Bastille pravděpodobně nebudou.

. A nepotřeboval k tomu ani šílené pohyby, jen soul.

Colours of Ostrava
Den druhý, 18. 7. 2014
Hlavní hvězda: Zaz

Témata:, ,