Courtney Love: Říkejte mi Courtney Michelle, Love je mrtvá

Hana-Slivova

Rockerka Courtney Love, vdova po bývalém frontmanovi grungeové kapely Nirvana Kurtu Cobainovi, už nechce používat své umělecké jméno Love. "Všichni jsme rozhodli, že už ji nemáme rádi," řekla zpěvačka.

pollRocková zpěvačka Courtney Love, kterou svět zná hlavně jakožto manželku zesnulého Kurta Cobaina a také jako nositelku provokativního nicku "Love" – se rozhodla, že se svého jména zbaví. "Courtney Love je mrtvá. Už ji nemáme rádi," řekla pro hudební magazín NME. "Miluju ji, když je na pódiu, ale ve zbytku svého života ji nemusím," dodala. Na otázku, jak chce, aby se jí příště říkalo, odpověděla: "Courtney Michelle (Michelle je po Courtney zpěvaččino druhé křestní jméno – pozn. red.). Jméno Courtney Love je způsob, jak mě trápit."

…a na Kurta už se mě neptejte
Kromě jména má Courtney dost také otázek, které se týkají jejího manželství s Kurtem Cobainem, šéfem legendární kapely Nirvana. "Nejsem jeho mluvčí na Zemi. Nevím, jaký by teď byl, mohl by být na holky z vysoké společnosti, na tlusté dívky, mohl by být homosexuál. Nevíme, když v roce 1994 zemřel, bylo mu dvacet sedm." A do třetice Courtney přiznala, že se poté, co jí soud v prosinci odebral právo na opatrovnictví sedmnáctileté dcery Frances Bean, cítí být velmi osamocená. "Nakonec jsem vdova a matka samoživitelka, která ani není matkou. Jsem tak sama, je to děsivé," nechala se slyšet.
Opatrovnicemi sedmnáctileté dívky se dočasně staly babička Wendy O’Connor a teta Kimberly Dawn Cobain. Důvod rozhodnutí vrchní soud v Los Angeles nesdělil.

Courtney Love – tedy Courtney Michelle – chystá se svou kapelou Hole desku Nobody’s Daughter. Vyjít má každým dnem.

Poslechněte si Hole a Courtney

http://www.youtube.com/watch?v=0mEbVJxsMQM

 

Témata:,