Dara Rolins a Dan Bárta budou vzpomínat na Sexy Dancers

Hana-Slivova

Chystá se vzpomínka na staré časy. Zpěvák Dan Bárta vyjede na jaře na turné, na které kromě své kapely Illustratosphere vezme i zpěvačku Daru Rolins. Spolu připomenou hitovky z dob kapely Sexy Dancers.

Na letošek si Dan Bárta přichystal novinku. S kapelou Illustratosphere vyrazí na společné turné se zpěvačkou Darou Rolins, se kterou zpíval v rámci kapely Sexy Dancers na konci 90. let na jediné desce Butcher´s On the Road. K aktuální show se Rolins a Bárta rozhodli po společném vystoupení na loňském vyhlašování cen ankety Žebřík

Poslechněte si Dana Bártu a Daru Rolins na Žebříku

"Jezdit jarní šňůru a podzemní šňůru a obehrávat pořád stejné písničky, to není úplně ono. Zahrajeme proto lidem, kteří na nás normálně chodí, něco trošku jiného a nového," řekl Dan Bárta. "Sexy Dancers koncertovali do roku 1998 a od té doby uplynulo hodně vody. Rádi si uděláme šňůru, kde si to znovu přehrajeme. Mohlo by to být zajímavé pro nás i pro lidi," míní Bárta.

Návštěvníci koncertů proto uslyší písně od Sexy Dancers či z Bártova repertoáru, některé zazpívané v duetu s Rolins. Na programu budou i převzaté skladby jiných interpretů. „Sám jsem zvědav, jak to dopadne, ale těším se. Ten žánrový přesah, který v téhle sestavě máme, je, málo platné, velmi slibný. Těším se převelice.“

Turné Dana Bárty, Illustratosphere a Dary Rolins

8. 3. – Brno, 9. 3. – Žďár nad Sázavou, 10. 3. – Olomouc, 11. 3. – Zlín, 12. 3. – Ostrava, 30. 3. – České Budějovice, 31. 3. – Plzeň, 1. 4. – Mariánské Lázně, 2. 4. – Ústí nad Labem, 6. 4. – Praha, 8. 4. – Krnov, 11. 4. – Hradec Králové. Na podzim 2011 se chystají i zastávky na Slovensku. Lístky na české turné budou v předprodeji v síti Ticketstream.  

Poslechněte si Groovy Luvah od Sexy Dancers

Podívejte se, jak se točil klip Slim Jim z desky Butchers On the Road

http://www.youtube.com/watch?v=V7KImlRkSWo

 

Témata:,