Dárek pro dceru? Ani náhodou! 5 slavných panenek, které posedl démon

Redakce

Původně měly přinášet radost těm nejmenším a fungovat jako jejich kamarádi, s následující pěticí panenek to ale dopadlo úplně jinak - všechny je totiž posedl nějaký duch či rovnou zlý démon. Pokud tomu tedy věříte, samozřejmě. Ale výpovědi svědků se dají jen těžko ignorovat...

 1. Annabelle
  Její příběh určitě znáte. Děsivá Annabelle byla k vidění ve snímku V zajetí démónů a dočkala se i vlastního filmu. Skutečná Ana už dlouhé roky „žije“ zavřená ve skleněné skřínce v Muzeu okultních předmětů Lorraine a Eda Warrenových. Posedlá panenka se do jejich hledáčku dostala v 70. letech. Terorizovala totiž svou majitelku Donnu, jejího přítele a její spolubydlící. Démon v panence jim namluvil, že je duchem malé holčičky, a tím si získal jejich důveru. Nejhorší, co panna provedla, byly škrábance na hrudi Donnina partnera Loua. Nejsou ale zdokumentované – do dvou dnů jizvy zcela zmizely.
 2. Robert
  Panák, který je považován za jeden z nejnebezpečnějších posedlých předmětů na světě. V roce 1906 ho dostal budoucí umělec Robert Eugene Otto od sluhy svých rodičů, který byl s prací velmi nespokojený a ovládal prý černou magii. Chlapec si panáčka oblíbil, ale jen do té doby, než se projevila jeho děsivá moc. Vyvrcholení přišlo, když klukovi rodiče jednou po hrozném rámusu přiběhli do jeho ložnice, nábytek byl rozházený po místnosti a chlapec s pláčem křičel, že to udělal Robert. Po umělcově smrti v roce 1974 se panák dostal do rukou malé holčičky, která i v dospělosti trvala na tom, že ta hračka byla živá a snažila se ji zabít.
 3. Obraz chlapce a panenky
  To, že posedlá panenka není trojrozměrná, ještě neznamená, že není děsivá. V roce 2000 nabídl anonymní prodejce na eBayi malbu od Billa Stonehama s názvem „The Hands Resist Him“ (Ruce mu vzdorují). Všichni, co se na ni podívali, dostali buď záchvat úzkosti, zachvátila je slabost, nebo dostali obrovský strach, děti s křikem utíkaly z místnosti. Chlapeček z malby prý dokázal vystoupit a bloumat po pokoji, kde obraz visel.
 4. Mandy
  Panenka Mandy dokázala otevírat okna a budit své majitele pláčem uprostřed noci. Aby se jí zbavila, dala ji rodina muzeu. Tam pak začaly mizet obědy zaměstnanců a ozývalo se cupitání dětských nožiček. To první bychom na Mandy asi nesvalovali, to druhé zní o poznání děsivěji.
 5. Okiku
  I Japonsko má svou poselou panenku. V roce 1918 koupil sedmnáctiletý Eikichi Suzuki své dvouleté sestře Okiku drahou panenku. Dívka si ji okamžitě zamilovala a každý den si s ní hrála, jen rok na to ale náhle zemřela na chřipku. Rodina panenku umístila na oltář, ke kterému se na památku dívenky chodila modlit. Po nějakém čase panence začaly pomalu, ale jistě růst vlasy. To je prý znamení, že se v hračce usídlil duch Okiku.

Horory natočené podle skutečného příběhu: Jak to bylo ve skutečnosti?

Tajemné Japonsko: Seznamte se s mýtickými bytostmi ze země krvavého slunce