Dotkněte se Tata bojs v Akropoli

Lubos-Prochazka

Tata bojs z Hanspaulky, jak o sobě tahle populární pražská čtyřka s oblibou říká, připravila pro své fanoušky speciální klubový koncert. "Na dotek" je budou mít příští čtvrtek v Paláci Akropolis.

Autor tatabojsí koncertní scény, zpěvák a bubeník, ale také výtvarník Milan Cais, k celé akci říká: „Už dlouho jsem se zájmem sledoval vývoj pozoruhodného zařízení, na kterém tři roky pracoval náš vizuální spolupracovník VJ Clad. Jedná se o dotekovou projekční plochu, díky které můžete v reálném čase vytvářet svými prsty a dlaněmi pohyblivý obraz. Ten se pak promítá na velké projekční plátno za vámi. Celé je to zajímavé hlavně v ten okamžik, kdy má divák možnost zároveň vidět VJ stojícího na pódiu i obraz promítaný za ním. Je to jakási pomíjivá, digitální, hmatová malba“.

Pozor na muže! varují Tata bojs

Kromě toho, že se VJ Clad stane se svým dotekovým zařízením na vybrané písně součástí scény, připravili Tata Bojs pro své fanoušky také pohled do minulosti. Na koncertě by totiž měly zaznít písně, které v aktuální sestavě s klávesami Jiřího Hradila a kytarou Vladimíra Bára Tata bojs buď nikdy, nebo už dlouho nehráli. „Uvidíme kolik se nám toho podaří nazkoušet, ale chceme udělat radost sobě i fanouškům, kteří nám opakovaně píší, že by chtěli slyšet starší písničky, třeba Prométheus, Oba dva, Pan Tečka, Devoto nebo Divnosti. My půjdeme ale ještě dál a pravděpodobně zahrajeme jednu písničku z období, kdy jsme dostali občanky,“ dodává Milan Cais.

Jako předskokan večera vystoupí od 19:00 písničkář Václav Havelka alias Selfbrush.

Tata Bojs – koncert "Na dotek"
Kde:
Palác Akropolis, Praha
Kdy: 26. února
Čas: 19:00
Vstup: 300 až 330 Kč ke stání
Poslechněte si Tata Bojs na myspace

Témata:, ,