Dva mrtví při letecké havárii během natáčení Cruisova filmu. Je herec v pořádku?

Redakce

Dva lidé zahynuli a další utrpěl vážné zranění při havárii malého letadla v kolumbijských Andách během natáčení filmu s hollywoodskou hvězdou Tomem Cruisem. Herec se v letadle nenacházel.

K neštěstí došlo v pátek během natáčení snímku o životním příběhu profesionálního pilota Barryho Seala, který vstoupil do služeb pašeráků drog, po zatčení ale přistoupil na spolupráci s americkými úřady a vypovídal proti svým někdejším zaměstnavatelům z medellínského kartelu. Jeho šéf, drogový král Pablo Escobar, na Seala vypsal odměnu.

Pilota pak zastřelil nájemný vrah, později odsouzený se svým společníkem na doživotí. Do kin má být film uveden v lednu 2017.

Dvoumotorový letoun Piper Aerostar-600 s třemi lidmi na palubě havaroval v pátek odpoledne krátce po startu zřejmě kvůli špatnému počasí. Zahynul jeden Američan a Kolumbijec. Další Američan, pilot, je na jednotce intenzivní péče.

Se stejným letounem Cruise, který je zkušený pilot, přiletěl 20. srpna do Medellínu na začátek natáčení. Cruiseova mluvčí se zdržela vyjádření k nehodě.