Eddie Halliwell vás poblázní ještě před tím, než začne hrát

Hana-Slivova

Od 1. října si na Radiu DJ budete moci poslechnout exkluzivní sety populárních světových DJs. Vedle Carla Coxe, Davida Guetty a Johna Digweeda to bude i anglický polobůh Eddie Halliwell se svým exkluzivním Fire It Up setem. Zahraje každý pátek od desíti do jedenácti večer.

Eddie Halliwell"Je to legenda, hrdina, uctívaný Dj".
"Je to ten nejlepší DJ na světě? Možná!"
"Jsou lidi, kteří pouští tracky, a jsou lidi, kteří vás dovedou do extáze. A to je jeho případ. Nezaláží přitom na tom, jestli hraje v malém klubu nebo na festivalu."
Ne, nečtete chválu na ředitele zeměkoule. Jsou to věty, který se objevily v magazínech jako DJmag nebo Mixmag, a velebí posledního z velké čtyřky, kterou uslyšíte od 1. října na Radiu DJ: Eddieho Halliwella.
Eddie Halliwell hudebně vyrostl rychlostí blesku. Časopis DJmag ho zvolil čtyřikrát za sebou mezi 20 nejlepších dýdžejů, jako jediný vyhrál dvakrát podobnou anketu clubberské bible, magazínu Mixmag.  V letech 2003 až 2008 poslouchaly jeho mixy na BBC miliony fandů.

O Halliwellovi se mluví jako o dýdžejovi, který změní náladu v klubu už ve chvíli, kdy si dává na hlavu sluchátka. Ještě ani nezačne hrát, a lidé už si stoupají na špičky a tep jim jde nahoru. Čím to je? Abyste to pochopili, musíte Edieho vidět v klubu. Do mixování je ponořený až po uši, freneticky se hýbe, neustále scratchuje a vymýšlí, co speciálního by clubberům naservíroval. Nevyhýbá se technu, housu ani electru, dokáže pospojovat energii každého beatu, reaguje na attmosféru v klubu  – a lidi to samozřejmě baví. Halliwell jim totiž nabízí jak hudební, tak vizuální zážitek.

Poslechněte si speciální DJ set na Musilinu

Díky své dobré technice je Halliwell považován za dýdžeje, který dokáže posouvat technologické hranice. "Dneska mladí dýdžejové, například Eddie Halliwell, používají ty speciální mixážní pulty od značky Pioneer. Vůbec se nestydí, prostě do toho jde a vytáhne z nich nejvíc, co kdy kdo dokázal," říká o něm Paul Van Dyk. Halliwell proto také stál u vývoje speciálního mixéru scratchů DJM-909, který má na svědomí právě Pioneer.

Jestli dostane Halliwell do tranzu i vás, to vyzkoušejte v pátek 2. října v deset večer na Radiu DJ, kdy začne jeho exkluzivní energetický set jménem Fire It Up.   

Fire It Up

 

Témata:, ,