Ej, ej, mistrovství světa v hokeji má hymnu. Poslechněte si ji

Hana-Slivova

Slovenská zpěvačka Kristína nazpívala oficiální hymnu letošního mistrovství světa v hokeji, které proběhne na přelomu dubna a května na Slovensku. Písnička se jmenuje Life Is a Game.

Až uslyšíte z rádia nebo z televize podivnou kombinaci popu, diska a exotických motivů, doplněnou hlasem zpěvačky Kristíny (23), pak vězte, že jde o písničku Life Is a Game (Život je hra) a že právě posloucháte oficiální hymnu letošního mistrovství světa v hokeji. Letos ho od 29. dubna do 15. května hostí Slovensko.

"Věřím, že jsme potěšili slovenské fanoušky a že potěšíme i zahraniční fanoušky," komentovala Kristína hymnu, kterou kvůli ostatním týmům musela nazpívat anglicky, byť jejím "pracovním" jazykem bývá slovenština.

Text přitom zdaleka nepojednává o sportu, jde spíš o jednu životní frázi za druhou.

Kristína, celým jménem Kristína Peláková, vydala loni desku V sieti ťa mám. Známá je ale především díky podobně laděné hitovce

, se kterou se snažila zaujmout v soutěži Eurosong.

poll

Skladba Life Is a Game ale není jedinou melodií, která má dokreslit letošní hokejovou atmosféru. Před několika dny se na internet dostala falešná verze hymny jménem Hej Slovensko. Také tu nazpívala Kristina, tentokrát se ale skladba nese v diskorapovém duchu.
Ve facebookové skupině k MS se neoficální verze nelíbí, tedy alespoň podle komentářů pod odkazem, vůbec nikomu.

Témata:,