Eminem boduje, dva roky se nikdo neprodával víc

Hana-Slivova

Pro jedny je nová deska Eminema Recovery příjemné překvápko, pro jiné propadák. Přestože žádné recenze desku nechválí do nebes, mezi fanoušky se jí daří dobře. Eminem se drží své pověsti nejlépe prodávaného umělce v USA a boduje i na žebříčku amerického Billboardu. Dva roky žádná deska nešla takhle na dračku.

Eminemovo nové album Recovery je pokornější než dřív, popovější a plné hostů. Na Kouli jsme ho ohodnotili  sedmdesáti procenty (Recenze: Eminem vtsává z mrtvých…), což je o sedm procent víc než průměrné hodnocení na recenzním webu Metacritic.com.
Nic to ale nemění na tom, že fanoušci mají Eminema rádi a desku Recovery si první týden po vydání koupilo 741 tisíc lidí. To je číslo, které naposledy překonali AC/DC v roce 2008 s deskou Black Ice, za stejnou dobu se jí prodalo 784 tisíc. Z internetu si navíc Eminema stálo první týden 255 tisíc posluchačů.

Eminem není na špici Billboardu žádným nováčkem, Recovery je jeho šestou deskou, která vyletěla přímo na první místo. Mezi hiphopery se lépe dařilo jenom rapperovi Jay-Z, jenž se na první místo vyšvihl jedenáctkrát.

Eminem a Not Afraid. Klip vidělo přes 34 milionu lidí

Témata:,