Everybody Hurts od R.E.M., song, který rozbrečí i siláka

Hana-Slivova

Jedny její profláklá melodie otravuje, pro druhé je to píseň, při které není možné udržet slzy. Řeč je o pomalé skladbě Everybody Hurts americké kapely R.E.M. Písnička zvítězila v žebříčku melodií, jež rozbrečí největší počet lidí. Tuhle zvláštní anketu zorganizovala anglická organizace PRS for Music starající se o vybírání poplatků za hudbu pouštěnou na veřejných místech.

Při kterém songu je vám do pláče? Podepsali byste se pod internetový průzkum společnosti PRS for Music, ve kterém 1757 Angličanů poslalo na první místo písničku Everybody Hurts od amerických R.E.M.?
Skladba o tom, že každý má někdy plné zuby života a věcí, které se kolem něj i v něm dějí, Eric Claptonvyšla na desce Automatic For the People v roce 1992 a stala se celosvětovým hitem. Letos písničku přezpívala řada umělců v rámci charitativního projektu pro pomoc lidem, které zasáhlo zemětřesení na Haiti. I to jí možná pár hlasů přineslo.

Na druhém místě se v anketě umístila balada Tears In Heaven Erica Claptona, ve které se muzikant vyrovnává s tragickou smrtí svého malého synka, a třetím skončila jedna z nejpředělávanějších písni histore, Hallelujah od Leonarda Cohena.

Brečí se i u písničky o drogách
Mezi desítkou nejdojemnějších písniček se umístily i skladby od U2, Eltona Johna nebo zpěvačky Sinead O´Connor. Uspěla i drogová tematika britských The Verve.
„Dobře napsaný doják je ten, se kterým se lidé ztotožní a který se člověka dotkne tak hluboko, že pohne i těmi nejsilnějšími z nás,“ pustil se do definice pořádného hudebního lomcováku ředitel PRS for Music Ellis Rich.
Jaké další písně podle respondentů tedy rozbrečí i otrlé povahy?

1. Everybody Hurts – R.E.M.
2. Tears in Heaven – Eric Clapton
3. Hallelujah – Leonard Cohen
4. Nothing Compares 2 U – Sinead O’Connor
5. With or Without You – U2
6. The Drugs Don’t Work – The Verve
7. Candle in the Wind – Elton John
8. Streets of Philadelphia – Bruce Springsteen
9. Unchained Melody – Todd Duncan
10. Angels – Robbie Williams

Jaká skladba rozbrečí vás? "Souhlasíte" s hlasováním Angličanů?

Everybody Hurts

http://www.youtube.com/watch?v=ijZRCIrTgQc&ob=av2e

Tears In Heaven

Hallelujah

http://www.youtube.com/watch?v=WJTiXoMCppw